1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

גבאי הואשם בתקיפת נערי בר מצווה בבית הכנסת

וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ: חודש לאחר שגבאי בית הכנסת הואשם במעשים חמורים בשבעה מתלוננים שמרביתם קטינים, בית המשפט התיר לפרסם את זהותו • ברוב המקרים ביצע הנאשם את המעשים בעת שלימד את המתלוננים הקטינים לקריאה בתורה, בתוך חדר שהוקצה לו בתוך בית הכנסת
אלי שלזינגר, א' טבת תשע"ח 19/12/2017 16:04

בית כנסת, צילום אילוסטרציה: ליאור מזרחי, פלאש90 צילום אילוסטרציה: ליאור מזרחי, פלאש90וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ: חודש לאחר שגבאי בית הכנסת הואשם במעשים חמורים בשבעה מתלוננים שמרביתם קטינים, בית המשפט התיר לפרסם את זהותו.

פרקליטות מחוז דרום הגישה בחודש שעבר לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום כנגד תושב אשקלון כבן 63, המשמש כגבאי בבית כנסת בעיר, בגין מעשים חמורים שביצע בשבעה מתלוננים, מרביתם קטינים.

כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רוית מרום, כולל שמונה אישומים שונים כנגד הגבאי ובהם מפורט כיצד בין השנים 2010-2017, ביצע הנאשם מעשים חמורים בשבעה מתלוננים שונים, כאשר בכל המקרים, למעט מקרה אחד, ביצע הנאשם את העבירות במתלוננים בהיותם קטינים.

ברוב המקרים ביצע הנאשם את המעשים בעת שלימד את המתלוננים הקטינים לקריאה בתורה לקראת עלייתם לתורה בהגיעם לגיל מצוות בתוך חדר שהוקצה לנאשם בתוך בית הכנסת. במקרים אחרים ביצע הנאשם את המעשים בעת שביקרו המתלוננים בבית הכנסת לצורך השתתפות באירועים שונים, ובחלק מהמקרים בוצעו המעשים מחוץ לכותלי בית הכנסת.

במקביל להגשת כתב האישום בקשה הפרקליטות את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

הערת המערכת: על פי פסק הלכה של רב, 'בחדרי חרדים' מפרסם שמות חשודים או נאשמים בעת הרשעתם, או במקרים בהם ניתן וצריך למנוע אפשרות של פגיעה בנוספים, או בהוראת שעה שקיבלה היתר רב.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. על פי הסדרה כיפת ברזל  

  גור אריה

 2. חולה נפש ינעל בבורי אל ג'עברי.  (ל”ת)

  עונתו

 3. נא להחליף  

  יהודי מתוק

 4. אדם זר  


 5. ‏בכתבה כתוב ״ ובערת הרע מקרבך ״ למה לא נאמר שמו??? מצוה להפיץ את שמות החוטאים! בכדי שידעו אנשים ממי להתרחק ובכדי שלא יהיו מקובלים מעשים כאלו ויפחדו אנ  

  דלו

 6. מנוול , מי יודע איזה נזק בלתי הפיך עשה לנשמות הטהורות  

  עוסקת בחינוך ילדי ישראל

 7. תורידו את התמונה יש את השם המפורש  


 8. מעניין איזה בר מצווה היתה להם.מסכנים.במקום לשמוח  

  יפה יוסף

 9. עד מתי.  

  מאיר.

 10. אסור לפנות למשטרה עוד הם עלולים להסגיר אותו למשטרה הצבאית וחלילה עוד עלולים לגייס אותו לצבא השמד והזימה..  (ל”ת)

  הפלס

;