1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בקרוב: קרייה ע"ש הגרי"ש אלישיב וכיכר ע"ש הגר"ע יוסף

ועדת השמות של עיריית ירושלים תאשר את הנצחתם של כמה אישים, ביניהם: מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ומרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל
יעקב גרודקה, ג' טבת תשע"ח 21/12/2017 17:22

יונתן זינדל ויעקב נעמי, פלאש 90 צילומים: יונתן זינדל, פלאש 90 ובחדרי חרדיםעדת השמות של עיריית ירושלים תתכנס ביום ראשון במטרה לאשר הנצחת שמות חדשים למספר רחובות ומתחמים בעיר. בין האישיים שיונצחו: מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ומרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

שמו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל יונצח ככל הנראה במתחם הר המנד"ים הממוקם ברמות ד' בין שדרות גולדה מאיר לרחוב יצחק מירסקי בצד צפון עד מרכז הפיס הקהילתי ובצד מזרח עד רחוב אלימלך מליז'נסק, לא כולל בריכת המים. ההר שכיום ממוקמים בו מבנים ניידים של מוסדות חינוך יהפוך לקרית חינוך על שם מרן הגרי"ש זצ"ל. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בקרית החינוך העתידית שתקרא על שם מרן הגרי"ש ייבנו כ-300 כיתות עבור המגזר החרדי, מכספי הלוואת המיליארד שקלים שכזכור אושרה על ידי שר הפנים אריה דרעי שזכה להוקרה רבתית מראש העיר ניר ברקת ומחברי המועצה.

כמו"כ, ועדת השמות צפויה להנציח גם את שמו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, שעל שמו תקרא הכיכר הממוקמת מול בית העלמין סנהדריה, בצומת הרחובות שמואל הנביא-בר אילן. הכיכר תקרא: כיכר מרן הגר"ע יוסף.

בנוסף, ועדת האיתור מתכוונת בהמשך להנציח גם את שמותיהם של הגר"מ אליהו זצ"ל, הגר"א שפירא זצ"ל והרב משה צבי נריה, ואישיים נוספים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה התמונות מסוף ימיהם????  (ל”ת)


 2. צומת מרן זה ללא כיכר כלל  (ל”ת)

  6

 3. מרן  

  מרן

  • כי יש את תורת הגזע ויש את תורת משה והערב רב נוהגים כתורת הגזע רח"ל (ל”ת)


;