ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024

העירייה אישרה: כך יונצחו הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף

כפי שדווח ב"בחדרי חרדים": ועדת השמות של עיריית ירושלים אישרה הבוקר את הנצחתם של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ומרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

צילום: יונתן זינדל ויעקב נעמי, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל ויעקב נעמי, פלאש 90ועדת השמות של עיריית ירושלים אישרה הבוקר (ראשון) את הנצחתם של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ומרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

כפי שקבעה הועדה וכפי שפורסם ב"בחדרי חרדים", שמו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל יונצח במתחם הר המנד"ים הממוקם ברמות ד' בין שדרות גולדה מאיר לרחוב יצחק מירסקי בצד צפון עד מרכז הפיס הקהילתי ובצד מזרח עד רחוב אלימלך מליז'נסק, לא כולל בריכת המים. ההר שכיום ממוקמים בו מבנים ניידים של מוסדות חינוך יהפוך לקריית חינוך על שם מרן הגרי"ש זצ"ל.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בקרית החינוך העתידית שתקרא על שם מרן הגרי"ש ייבנו כ-300 כיתות עבור המגזר החרדי, מכספי הלוואת המיליארד שקלים שכזכור אושרה על ידי שר הפנים אריה דרעי שזכה להוקרה רבתית מראש העיר ניר ברקת ומחברי המועצה.

כמו"כ, ועדת השמות אישרה את הנצחת שמו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, שעל שמו תקרא הכיכר - צומת הממוקמת מול בית העלמין סנהדריה, בצומת הרחובות שמואל הנביא-בר אילן. הצומת תקרא: צומת מרן הגר"ע יוסף.

בנוסף, ועדת השמות אישרה קריאת שם רחוב בעיר על שם הרב הראשי לשעבר הגאון רבי אברהם שפירא זצ"ל.
הרב עובדיה יוסף הרב יוסף שלום אלישיב עירית ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד