1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

בגלל רובשקין: השמחה במוסקבה הרקיעה שחקים

עם היוודע הבשורה המשמחת על נס שיחרורו של האסיר החבד"י ר' שלום מרדכי רובשקין מהמאסר הקשה בארה"ב, פרצו מעגלי שמחה גם בבית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה, כאשר אליהם מצטרפים מתפללים רבים • צפו
משה ויסברג • צילום: לוי נאזורב, ו' טבת תשע"ח 24/12/2017 13:45

_imagebank_orig_orig_332E4C8B44814352B620A35C6821E183.jpgבבוקר יום חמישי האחרון, עם היוודע הבשורה המשמחת על נס שיחרורו של האסיר החבד"י ר' שלום מרדכי רובשקין מהמאסר הקשה בארה"ב, פרצו מעגלי שמחה גם בבית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה, כאשר אליהם מצטרפים מתפללים רבים שהגיעו במהלך שעות הבוקר לתפילת שחרית ושיעורי התורה וחסידות.גם תלמידי חלק ממוסדות החינוך הסמוכים לבית הכנסת המרכזי, הגיעו יחד עם צוות החינוכי והצטרפו למעגלי הריקודים והשמחה.

רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, אשר לו היכרות ארוכה עם רובשקין ואף ביקרו בבית הכלא, נשא דברי ברכה נרגשים, כשהוא פותח בפסוק 'יודו לה' חסדו' ומקשר את הנס עם חג הגאולה י"ט כסלו, המאסר של יוסף הצדיק בפרשת השבוע וה' טבת.

אסיר ציון המפורסם נתן שרנסקי ששוהה בימים אלו במוסקבה, הגיע אף הוא ונשא דברים מרגשים, כשמספר על נס הצלתו מהמאסר ברוסיה לפני 35 שנה.

ה'צדיק מלנינגרד' הרב יצחק קוגן הגיע אף הוא להשתתף בהתוועדות שנמשכה שעה ארוכה מתוך שבח והודיה לשי"ת על הנסים והנפלאות.

יצויין, כי במשך שנות המאסר של ר׳ שלום מרדכי רובשקין, נישאו תפילות גם בקברו של החסיד המופלא הנודע במסירות נפשו לעזור ליהודים ברוסיה בפעולותיו הגדולים הרה״ח ר' מרדכי דובין הי"ד, שעל שמו, נקרא רובשקין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;