1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

מדינה ראשונה מעבירה את השגרירות לירושלים

הנשיא הראשון בעקבות טראמפ: ג'ימי מוראלס הודיע בחשבון הפייסבוק שלו כי "לאחר שיחות עם ראש ממשלת ישראל החלטתי להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים"
יענקי פרבר, ז' טבת תשע"ח 25/12/2017 07:36

חיים זך, פלאש 90 נתניהו עם נשיא גואטמלה. צילום: חיים זך, פלאש 90הסנונית הראשונה? נשיא גואטמלה הודיע הלילה (שני) שהוא יעביר את השגרירות לירושלים.

בעקבות החלטתו של דונלד טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים ולהכיר בירושלים כבירת ישראל, גם גואטמלה שהיתה אחת מתשע המדינות שהצביעו עם ארצות הברית בהצבעה באו"ם בסוף השבוע, אימצה ברוב מוחלט החלטה להעביר את השגרירות שלה לירושלים.

נשיא המדינה, ג'ימי מוראלס, כתב בחשבון הפייסבוק שלו אתמול כי "לאחר שיחות עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, החלטתי להורות למשרד החוץ להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים".

לעת עתה לאף מדינה אחרת אין שגרירות בירושלים, אם כי צ'כיה שוקלת מהלך כזה.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי יואל אדלשטיין הגיב הבוקר ואמר: "אני מבקש לברך את ידידי נשיא גואטמלה, ג'ימי מוראלס, על החלטתו האמיצה להעביר את שגרירות מדינתו לעיר הבירה ירושלים. בהחלטתך, הוכחת שאתה ומדינתך ידידי אמת של ישראל והקשר שקיים ביננו ייתחזק וייתגבר לטובת שני הצדדים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל הכבוד! ימות המשיח!  

    בן תורה

    • הצהרת כורש, בנינו ביהמ"ק השני ושיבת ציון. הצהרת בלפור שיבת ציון של ימינו. הצהרת טראמפ בניין ביהמ"ק השלישי שנבנה בב"א (ל”ת)


  2. אנשי הלברנץ כבר לא יוכלו לגור שם  


;