י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024

סוף סוף: הכנסת הצביעה על חברות בוועדה למינוי דיינים צפו

סוף סוף: הכנסת הצביעה בשעה האחרונה בהצבעה חשאית על חברות בועדה למינוי דיינים. מועמד הקואליציה ח"כ יואב בן צור הסתובב במליאה וניסה לגייס קולות גם מהאופוזיציה. בסופו של דבר נבחר ח"כ בן צור ברוב של 92 קולות כש-13 ח"כים הצביעו נגד. צפו בתיעוד

סוף סוף: הכנסת הצביעה על חברות בוועדה למינוי דיינים  צפוהבחירות לוועדה למינוי דייניםברוב של 92 ח"כים מכל סיעות הבית נבחר יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ הרב יואב בן צור, לתפקיד חבר בוועדה למינוי דיינים, זאת במסגרת ההסכם הקואליציוני על פיו באמצע הקדנציה קוימה רוטציה בתפקיד בין סיעות יהדות התורה לש"ס.

ח"כ בן צור הודה על הבחירה בו ואמר: "אני מודה לסיעת ש"ס ולעומד בראשה, ידידי ורעי השר הרב אריה דרעי, לשרים והח"כים מכל סיעות הבית על התמיכה והאמון בי מיום הגשת המועמדות ועד לבחירות"

כמו כן הוסיף: "אני רואה בתפקידי החדש כחבר הוועדה למינוי דיינים שליחות קודש לביצור ולחיזוק מעמדם של בתי הדין הרבניים והטמעת המשפט העברי במערכת המשפט הישראלית".

את דבריו חתם ח"כ בן צור בפניה לחבריו חברי הוועדה לקיים כינוס דחוף בכדי להשלים את התקנים החסרים בבתי הדין הרבניים ברחבי הארץ. לא יתכן שבתי הדין הרבניים יהיו בנים חורגים במערכת המשפט ועלינו להשוות את מעמדם של בתי הדין הרבניים לבתי המשפט בישראל.
הצבעה ועדה למינוי דיינים מליאת הכנסת חברי הכנסת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד