1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

דרעי VS ליברמן: "ואם הם היו נגד עולים חדשים"

שר הפנים אריה דרעי משיב לשר הביטחון אביגדור ליברמן שתמך הבוקר ברשויות המקומיות שמתכוונות ‏לחוקק חוק עזר עירוני שיאפשר לפתוח מרכולים בשבת • דרעי לליברמן: "אם אותם ראשי ערים היו מחוקקים חוק עזר שבשל אופיה של העיר, אסור שיתגוררו בה עולים חדשים, גם היית מהלל ומשבח?"
יעקב גרודקה, ח' טבת תשע"ח 26/12/2017 15:44

דרעי וליברמן צילום: פלאש 90 צילום: יונתן זינדל, פלאש 90שר הפנים אריה דרעי משיב לשר הביטחון אביגדור ליברמן שתמך הבוקר ברשויות המקומיות שמתכוונות ‏לחוקק חוק עזר עירוני שיאפשר לפתוח מרכולים בשבת.

דרעי צייץ בטוויטר: "איווט ליברמן ידידי: אם אותם ראשי ערים היו מכריזים שאין צורך בנאמנות למדינה והיו מתפארים בכך, או שהיו מחוקקים חוק עזר שבשל אופיה של העיר, אסור שיתגוררו בה עולים חדשים, גם היית מהלל ומשבח?".

כאמור, קודם לכן הבוקר כתב ליברמן כי "‏צודקות גבעתיים, ראשל"צ, הרצליה, חולון, רמת גן וערים נוספות. הפעילות במרחב הציבורי בשבת היא עניין לשלטון המקומי בלבד. ישראל ביתנו עומדת לצידו של יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס. כן למסורת, כן לערכים יהודיים. לא לכפייה דתית".

כזכור, ליברמן וחברי סיעתו התנגדו לחוק המרכולים שעבר בקריאה ראשונה בכנסת, וכי הם מתכוונים להתנגד אליו גם בקריאה שניה ושלישית.

הבוקר אמר דרעי בגל"צ על יוזמת העיריות לחוקק חוק עזר עירוני ולפתוח מרכולים בשבת כי "כל חוקי העזר שאתם רואים בכותרות על הרשויות, אין בזה שום תועלת. הכל לצורך כותרות. כל חוק כזה יש לו תהליך של לפחות 60 יום. הכל מגיע בסוף לשולחני".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה באמת היה מוזר שכל עיר תחוקק לה חוקים מוזרים בלי  

    יפה יוסף

    • איננו מעונינים שהחילונים יכתיבו לנו איך תיראה שבת בבני ברק. מן הראוי שלא נכתיב להם איך הם ישבתו. (ל”ת)


;