1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

גם בחדרה • דרישה חרדית: לקרוא לרחוב מרכזי על שם ראש הישיבה

לאחר שכמה חברי עירייה בערים שונות, העלו דרישה להנציח את שמו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל ברחוב מרכזי, גם בחדרה הועלתה דרישה כזאת
יעקב גרודקה, ג' טבת תשע"ח 21/12/2017 10:33

שוקי לרר הרב שטיינמן זצ"ל.. צילום: שוקי לררבתום ימי השבעה, ממשיכים להנציח את זכרו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל: לא רק בביתר ובבית שמש, גם בעיר חדרה, דרישה להנציח את זכרו של הגראי"ל זצ"ל על ידי קריאת רחוב מרכזי על שמו.

במכתב ששיגר המשנה לראש העיר מלכיאל אלבז מסיעת 'זהות יהודית' לסגנית ראש העיר חדווה יחזקאלי יו"ר ועדת שמות הוא מבקש לקרוא לרחוב בעיר על שם ראש הישיבה זצ"ל.

בראשית דבריו כותב אלבז כי "יחד עם כל עם ישראל כואבים אנו את הסתלקותו לגנזי מרומים של רשכבה"ג מרן ראש הישיבה זצוק"ל".

לדבריו, "ברור כי הדרך הטובה להנציח את זכרו היא לימוד משניות ותהילים לעילוי נשמתו כפי שביקש בצוואתו. יחד עם זאת, מן הנכון והראוי כי רחוב מרכזי בחדרה יקרא על שמו".

"המלצתנו", כתב אלבז לסיום כי "ובקשתנו להעלות בוועדת שמות הקרובה על סדר היום איתור רחוב מתאים בס"ד. מכתב זה גם יהווה הצעה לסדר לישיבת ההנהלה הקרובה", הוסיף.

כזכור, גם בעיר ביתר ובית שמש פנו נציגי 'דגל התורה' לראש העיר בעירם בבקשה ששמו של ראש הישיבה זצ"ל יונצח בעיר. בבית שמש אף דרשו הנציגים לקרוא לרמה החדשה, רמת בית שמש ד' - על שמו 'איילת השחר'.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מציע להחליף את רחוב הסיגלית וכך הוא ייהפך לרחוב ראשי.............  

  חדרתי

 2. אבל למה אין כמעט שום הספדים, מה זה הקרירות הזאת ???  (ל”ת)


  • יש קומץ אפיקורסים מהזן הגרוע ביותר ... (ל”ת)


 3. למה אלבז?  

  ברוך

;