1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. שוק ההון

בירת הסייבר: שלושת יוצאי יחידת המודיעין בצה"ל מקימים מרכז סייבר שלישי בצרפת

הרן יעקב, נדב תבור וראובן אורנשוילי, השותפים בחברת טריפלסייבר מקבוצת אמנת, חתמו על הסכם אסטרטגי עם חברת GECI הצרפתית, להקמת מרכז סייבר שיצטרף למרכזים בדרום אפריקה ובישראל
ערן אזרן, themarker, כ"א טבת תשע"ח 08/01/2018 22:20

חיילים באגף התקשוב וההגנה בסייבר חיילים באגף התקשוב וההגנה בסייבר. צילום: דובר צה"ל צילום: דובר צה"לחברת טריפלסייבר אבטחת מידע, מקבוצת אמנת הציבורית, מקימה מרכז הגנת סייבר שלישי. החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת GECI INTERNATIONAL הצרפתית, שבמסגרתו יוקם המרכז (SOC) בצרפת, להתמודדות עם אירועי סייבר בזמן אמת. המרכז יצטרף למרכזי הסייבר שהקימה החברה בדרום אפריקה ובישראל.

טריפלסייבר מוחזקת על ידי אמנת, וטריפלסייבר בע"מ – חברה פרטית שבשליטת הרן יעקב (41.75%), נדב תבור (1.75%) וראובן אורנשוילי (15%) – שלושתם יוצאי קהילת המודיעין ומערך הסייבר של צה"ל.

טריפלסייבר עוסקת בהקטנה ומניעת תקיפות סייבר של ארגונים תוך שימוש במגוון טכנולוגיות. השירות של החברה מבוסס על אלגוריתם "זיקוק" שפותח על ידי מייסדיה. בנוסף, לחברה הסכם עם חברת מקאפי (MCAfee) לאספקת פתרונות סייבר כשירותים מנוהלים. לפני כחצי שנה הקימה טריפלסייבר מרכז דומה בדרום אפריקה בשותפות עם גולד אנד לינקס, ובישראל לחברה שיתוף פעולה עם חברת הסלולר סלקום.

המרכז בצרפת יספק לארגונים יכולות איתור והיערכות למתקפת סייבר, תוך קיצור של זמן הגילוי והתגובה לאירועים. המרכז ייתמך על ידי מרכז הגנת הסייבר הגלובלי שממוקם בישראל. כחלק מהקמת המרכז תספק טריפלסייבר ל-GECI גם שירותי סייבר נוספים באמצעות פלטפורמת ענן. על פי התכנון, השותף הצרפתי צפוי לקדם הקמת מרכזי הגנת סייבר דומים גם בפורטוגל, בלגיה ולוקסמבורג, שיתבססו על הטכנולוגיות ושיטות ההפעלה של טריפלסייבר.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים.  

    שריר

;