ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024

סקר הפריימריז בליכוד: רגב וסער בצמרת

סקר פריימריז ב״ליכוד״ של ״פגוש את העיתונות״: במקום הראשון השרה מירי רגב, אחריה השר לשעבר גדעון סער

סער. צילום: פלאש90
סער. צילום: פלאש90סקר הפריימריז ב״ליכוד״ של ״פגוש את העיתונות״: במקום הראשון השרה מירי רגב, אחריה השר לשעבר סער, השר ארדן, סגנית השר חוטובלי ואת החמישיה הראשונה סוגר השר ישראל כץ.

במסגרת הסקר נשאלו מצביעי ליכוד את מי הם היו רוצים לראות ברשימת הליכוד בכנסת הבאה. נכללו 29 חברי כנסת מכהנים, פרט לראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשעבר גדעון סער.

השרה מירי רגב הגיעה למקום הראשון (76% תמיכה), השר לשעבר גדעון סער שכבר הכריז על חזרתו לזירה הפוליטית הגיע למקום השני (68%), אחריו השר גלעד ארדן (67%). במקום הרביעי התברגה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (61%). את החמישייה הראשונה סוגר השר ישראל כץ (53%).

הסקר נערך במהלך הימים ראשון-שני השבוע (7-8.1.18) בפאנל אינטרנטי על ידי חברת ״דיאלוג״.

לנסקרים הוצגה השאלה במי היו תומכים בבחירות לכנסת לו היו מתקיימות ביום הסקר. לאלו מתוכם שענו, כי הם תומכים במפלגת הליכוד, הוצגה באופן רנדומלי רשימה של 29 חברי הכנסת מהליכוד (ללא ראש הממשלה בנימין נתניהו) ובתוספת השר לשעבר גדעון סער. כל משתתף בסקר יכל לסמן עד 10 מועמדים על הסקר ענו 600 מצביעי ליכוד.

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין רק במקום השמיני עם 44% ומיד אחריו הפתיע אורן חזן עם 42%.

ח״כ בני בגין שכשל בפריימריז בליכוד בעבר, במקום ה-12 עם 36%.

יושב ראש הקואליציה הקודם החשוד בפלילים דוד ביטן במקום ה-19 עם 23% ואחריו מחליפו דוד אמסלם עם 22%. יריב לוין הוא האחרון מבין השרים עם 20% בלבד.

סקר המפלגות

כך גם, נערך סקר מנדטים: לפי התוצאות הליכוד בראש עם 25 מנדטים, יש עתיד עם 24 והמחנה הציוני ממשיך לדשדש עם 16 מושבים בלבד.

בנוסף, נבדקה אפשרות שנדונה בימים אלו במערכת הפוליטית: ריצה משותפת של ״יש עתיד״ של יאיר לפיד עם ״כולנו״ של משה כחלון.

לפי הסקר מפלגה כזאת תהיה הגדולה ביותר עם 29 מנדטים. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. תחילה השוונו בין ראש הממשלה נתניהו ליושב ראש המחנה הציוני אבי גבאי. נתניהו קיבל 33%, גבאי 15% והשרר סירבו להשיב, לא ידעו או שאמרו שאף אחד מהמתמודדים לא מתאים.

כשהושווה בין ראש הממשלה נתניהו ליושב ראש יש עתיד ח״כ יאיר לפיד, התברר שנתניהו מקבל 35%, לפיד 23% והשאר 42% לא יודעים או מסרבים להשיב או שסבורים שאף מועמד לא מתאים.

הסקר הוא של מכון מדגם מנו גבע וד"ר מינה צמח וiPanel.
הליכוד גדעון סער מירי רגב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד