1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

מתוניסיה לירושלים: ארז נטף ואילן דמרי שרים 'אזמר בשבחין' • צפו

קלטת עתיקה שקיבל המוזיקאי והיוצר ארז נטף מאביו רגע לפני שהלך לעולמו באופן פתאומי, הפכה לצוואה • התוצאה: תחילת עבודה על אלבום משירת יהודי תוניסיה • הסינגל הראשון, 'אזמר בשבחין', מבוצע בדואט עם הזמר אילן דמרי • צפו בקליפ
קובי הר צבי, כ"ח טבת תשע"ח 15/01/2018 10:36

אזמר בשבחין (1)קלטת עתיקה שקיבל המוסיקאי והיוצר ארז נטף מאביו רגע לפני שהלך לעולמו באופן פתאומי, הפכה לצוואה. התוצאה: תחילת עבודה על אלבום משירת יהודי תוניסיה. הסינגל הראשון 'אזמר בשבחין' מבוצע בדואט עם הזמר אילן דמרי.

ארז נטף הוא מלחין, נגן עוד ויוצר שקיבל על עצמו משימה לא פשוטה לפני למעלה מחצי יובל. "לפני 28 שנה אבי ניגש אלי עם קסטה, ואמר: יש כאן פיוטים, ניגונים וזמירות של סבא שלך וסבא רבא שלך, שרים בלחן תוניסאי. אני נותן לך ואני סומך עליך שאתה תדע מה לעשות עם זה". חודשיים לאחר מכן התגייס ארז, אביו בא לבקר אותו ובדרך חזרה הוא נפגע בתאונת דרכים ונפטר. כך שאותה הבקשה הפכה בעצם לצוואה שלו.

במהלך השנים שילב נטף חלק מהפיוטים הללו בפרויקטים קודמים שלו. לאחרונה החל להקליט את הפיוטים בעיבודים חדשים, עם האנסמבל הירושלמי שהקים. התוצאה היא אלבום חדש 'מתוניסיה לירושלים' שבע"ה יראה אור בקרוב, בו הוא מציג את פרשנותו הייחודית לפיוטים הנדירים והעתיקים המתובלים במוסיקת עולם, מוזיקה ישראלית עכשווית ואף נגיעות של מוסיקה אלטרנטיבית.

כעת רואה אור סינגל ראשון מתוך הפרויקט. מדובר בפיוט 'אזמר בשבחין' שהושר בלחן זה בערבי שבתות בקהילות יהודי תוניסיה. את השיר מבצע ארז בדואט עם הזמר אילן דמרי, שמכיר את הלחן ולחנים תוניסאים נוספים מבית הוריו. "מה שנגע לי בלב, אני רוצה להעביר הלאה, יש בזה הרבה מעבר למוסיקה" – אומר ארז.

מופע טרום בכורה יתקיים בירושלים ביום חמישי הקרוב, ובו יתארח אילן דמרי. צפו בקליפקרדיטים:
אורח מיוחד: אילן דמרי
אנסמבל: ארז נטף
ארז נטף: גיטרה אקוסטית ושירה
אליהו דגמי: גיטרה חשמלית
אלון נטף: קלרינט
יוני שרון: כלי הקשה
ינוש הורוביץ: אקורדיון
עופר בניטה: תופים
אביתר חרמש: בס

עיבודים והפקה מוסיקלית: ארז נטף
הוקלט: באולפן של יובל עמית ,ירושלים
מיקס: רועי גבע
מסטרינג: יורם ואזן
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אוטנטי ויפה!!  (ל”ת)

    אילה

  2. תוניסאים הם אחלא  (ל”ת)


;