1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. לימודים

לראשונה: קורס מדריכי טיולים חרדים

'מרכז כיוון' וארגון 'ירוק עכשיו' במיזם חדש: מדריכי טיולים חרדים
כתבה אינפורמטיביתה' שבט תשע"ח 21/01/2018 13:39

ירוק עכשיו קורס מדריכי טיולים. צילום: ירוק עכשיומיזם חדש של 'מרכז כיוון' וארגון 'ירוק עכשיו' - עולמקום, מרכז סיור ולימוד לחרדים, פתח היום מחזור ראשון של קורס מדריכי טיולים של אשכולות להכשרת חרדים ובו 22 חניכים.

הקורס ביוזמה משותפת של ארגון 'ירוק עכשיו' ו'אשכולות-פורום מרכזי סיור, לימוד ותודעה ישראלית' ו'מרכז כיוון'.

מטרת המיזם הינה פתיחת אפיקי תעסוקה חדשים לציבור החרדי, תוך החדרת ערכי ארץ ישראל ושדרוג רמת הטיולים במגזר החרדי ועמידה בתנאי השוק הנדרשים.
המדריכים אשר יסיימו בהצלחה את הקורס יקבלו תעודת מדריך טיולים של ״אשכולות״ ויוכלו להדריך בכל בית ספר ובכל מגזר.

מנהל המיזם מטעם עמותת ירוק עכשיו, ישעי לוביץ: "אנחנו מתחילים היום מסורת חדשנית ופורצת דרך, מורי דרך גם באוכלוסייה החרדית. היעדים ש'עולמקום' הציב לעצמו הינם החדרת תרבות טיול בטוחה וערכי ארץ ישראל בהכרה בכך שאת ארץ ישראל מכירים דרך הרגליים. התכנית זכתה לאהדה בקרב הציבורי החרדי ורבנים חרדים רבים. המחזור הראשון הוא רק התחלה ואנחנו כבר עובדים על פתיחת המחזור השני".

מנכ"ל כיוון, יחיאל אמויאל: ״אנחנו שמחים לפתוח תחום חדש של תעסוקה לציבור החרדי שיש בו גם את קיום הציווי של "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". חרדים רבים נוהגים לטייל בשבילי הארץ ועם הדרכה נכונה ומתאימה למגזר, יוכלו לעשות זאת טוב יותר ובטוח יותר".

אדיר וישניה, מנכ"ל אשכולות:
"אני שמח על השותפות המיוחדת שהולידה קורס הדרכת טיולים ראשוני מסוגו לאוכלוסיה החרדית, ורואה בכך קידום ערך חברתי חשוב הנותן מחד מענה לתעסוקה בתחום ערכי של ידיעה ואהבת הארץ, ומאידך מענה לצורך של הציבור החרדי לטייל באופן מקצועי וידידותי ברחבי ישראל".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הקורס יתמקד בקברי צדיקים, ולא יכלול כנסיות ומסגדים.  

  שריר

  • מהיכן המידע המידע שלך? (ל”ת)

   מנהל

  • והוא לא יתמקד  

   Flesh

 2. טיולים  

  מנהל מוסד

  • משום שהמוסד שאתה מנהל 

   Flesh

;