1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

מבוכה לסאטמר בלונדון: המוסדות התחייבו ללמד כפירה

סערה בקהילה היהודית בלונדון לאור ההתחייבות של מוסדות חרדים בעיר, בהם מוסדות סאטמר מהרז"ל - ללמד לימודי כפירה בתמורה לתקציבים
יענקי פרבר, ו' שבט תשע"ח 22/01/2018 15:38

דודי בראון חסידי סאטמר בלונדון. צילום אילוסטרציה: דודי בראוןסערה בקהילה היהודית בלונדון לאור התחייבות של מוסדות - בהם סאטמר מהרז"ל, ללמוד לימודי כפירה בגני הילדים, בתמורה לקבלת כסף מהממשלה הבריטית.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מדובר בתוכנית ממשלתית בשם: child care – under five שהחלה לפני כ-8 שנים ממנה נהנים כל המוסדות היהודים באנגליה, תוכנית שמתקצבת כל ילד מתחת לגיל 5 ב-5 אלף ליש"ט לשנה, כך שיש מוסדות שמקבלים בתמיכה זו תקציב בסך של יותר מחצי מליון שטרלינג בשנה!

הממשלה דורשת מהמוסדות היהודיים ללמד גם תכנים לא ראויים, כך למשל מוסדות החינוך נדרשים להתחייב שאם מלמדים בחומש בראשית על בריאת העולם, הם יידרשו ללמד במקביל גם על תיאוריית דרווין במקביל, ולומר לילדים כי אלו 2 שיטות אפשריות ולגיטימיות.

מספר מוסדות בלונדון, בהם אף מוסדות קהילת סאטמר מהרז"ל בלונדון חתמו על התוכניות לטענתם בהסכמת בי"ד סאטמר בארה"ב, אולם לאחר שחתמו החלה סערה גדולה בקהילה כאשר כמה מהרבנים במקום הורו למוסדות להפסיק לקבל את התמיכה שמותנית כאמור בלימוד תכני כפירה. בין הרבנים המתנגדים הרב שלום פרידמאן והרב ברוך נתן הלבארשטם מרבני סאטמר מהרז"ל בלונדון.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. על דאטפך אטפוך  

  הא הא

 2. ל היו כופים על חסידות סטמאר דבר כזה  (ל”ת)

  בהתנחלויות יהודה ושומרון

 3. סאטמאר  

  מיקי נוכעם

 4. רק בישראל  

  יוני

 5. הגזירה גם למי שלא יקח כסף  

  לונדוני

  • גם סאטמאר 26 קלעפטאן קאמען פלג מהר"א ו"הבעל" דברי יואל 5 צאנז דרייב (ל”ת)

   מנצ'סטרי

 6. בורות. תאורית האובולציה אינה כפירה.  

  בורות

  • גם הזהר בויקרא י. מדבר על בני אדם שמתהלכים בעולם הרבה לפני אדם הראשון [שנברא בצלם] ואף הקב"ה מנבא אותם. וכן שמונת המלכים על העולמות שקדמו וכו' וכ (ל”ת)


 7. לא כדאי להם בלונדון לעצבן אותם  (ל”ת)


 8. חחחחהההה מגיע להם על האהבה לגויים הארורים  (ל”ת)


 9. קריאת השכמה לעבוד ליהודים לעלות בדחיפות לארץ  

  מוסקיטו

  • לזה קוראים מן הפח אל הפחת... (ל”ת)

   לייתוש

 10. לא גזירה ולא כלום...  

  יש להם דרישות...

;