1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

גזירת החינוך: בלונדון מחזירים את הכדור לממשלה

לאחר שנחשף כי מוסדות חינוך באנגליה - בהם סאטמר מהרז"ל - חתמו על תוכניות של לימודי כפירה, קיים בד"צ התאחדות החרדים בלונדון בראשות הגאב"ד רב פאדווא גאב"ד לונדון, ישיבה מיוחדת לדון בפרשה, ובה הוחלט כי בקרוב תוקם קרן מיוחדת למימון חלופי למוסדות
יענקי פרבר, י"ב שבט תשע"ח 28/01/2018 15:09

ס הפגנה בלונדון. צילום אילוסטרציה: דודי בראוןלאחר שנחשף כי מוסדות חינוך באנגליה - בהם סאטמר מהרז"ל - חתמו על תוכניות של לימודי כפירה, קיים בד"צ התאחדות החרדים בלונדון בראשות הגאון רבי משה חיים אפרים פאדווא גאב"ד לונדון, ישיבה מיוחדת לדון בפרשה, ובה הוחלט להורות למוסדות שלא לחתום על התוכניות, והוכרז כי בקרוב תוקם קרן מיוחדת למימון חלופי למוסדות במקום המימון הממשלתי שצפוי להיפסק בעקבות משיכת החתימה מהתוכנית.

במכתבם מחזקים הבד"צ את ראשי המוסדות, ומודים לאלו שהסבו את תשומת הלב לבעייתיות במסמכים, זאת על רקע טענה רווחת בין יהודי לונדון כי עדיף היה להתעלם מהסעיף שלא נאכף בפועל על ידי השלטונות, ונכון לעכשיו מדובר בעניין הצהרתי גרידא שרק הצפתו התקשורתית מחייבת את הפסקת החתימות והפסקת המימון הגדול.

"בואו ונחזיק טובה לאלו שהביאו לפנינו והעירו אותנו על שחותמים לארגון Hackney Learning Trust hlt)) בלא יודעים ובלא מבינים על מה שחותמים ושיש חשש גדול אם אין בחתימתם חשש כפירה ח״ו."

הרבנים מודיעים על הצורך בהקמת קופה שתכסה את העלויות ומברכים את התורמים אליהן:
"לא נמכר אמונתינו הקדושה בשביל בצע כסף ונהי׳ מוכרחים ליקח צעדים להעמיד קופות גדולות לבל ימוטו מוסדותינו ח"ו.

וכל מי שידחוק עצמו במסירת נפש יותר ליתן לקופות אלו לכשיתייסדו, חלקו גדול פי כמה, אבל אי אפשר שנעזוב המצב כפי שהיה ועלינו להתעזר ולהתחזק למצוא למזון טרף בס״ד."

הרבנים מודיעים כי אין לחתום יותר על התוכנית, וגם מי שחתם צריך לשלוח מכתב בו הוא מושך את חתימתו על הסעיפים הנ"ל.

"על כן אנו מודיעים לכל הסרים להוראותינו שאין לחתום על סעיפים אלו, ומי שחתם כבר, צריך לחזור מחתימתו ועליהם לשלוח מכתב צרוף להקאנטראקט שיתהוה חלק ממנו שהסעיפים הנוגעים לענין זה הן בהקאנטראקט והן בגיי"ד ליינ"ס, לא עליהם חתמנו ואין להחשיב חתימתינו עליהם כלל.

יצויין כי במכתב רבני לונדון לא החליטו סופית על הפסקת התקצוב אלא מצהירים באופן נחרץ שלא מסכימים עם הכפירה. נראה כי הם מעבירים את כדור ההחלטה לידיה של ממשלת לונדון, בציפיה לראות כיצד ממשלת אנגליה תגיב למכתביהם של מנהלי המוסדות שכבר נכנסו לתוכנית שיצהירו כי הסעיפים הבעייתיים לא מקובלים עליהם.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בושה!  

  יהודי

  • אתה טיפש הראשון שמאמין לכתבה השקרית. 

   יודע עניין

  • נראה לך שזה בא ברגע? 


 2. ארץ הקודש  

  ציוני

;