1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

סערה בישיבה החסידית: תולעים התגלו בסלט - הבחורים דורשים משגיח כשרות

סערה פרצה בישיבה ותיקה בירושלים, לאחר שבארוחת הצהריים התגלו תולעים בסלט כרוב עם שקדים שהגש לארוחה • הבחורים שחוללו את הסערה תלו מודעות בישיבה בהן נכתב כי במידה ולא יובא משגיח כשרות - הם יפסיקו לאכול בישיבה
משה ויסברגי"ד שבט תשע"ח 30/01/2018 13:45

טשעבין (4) ישיבת כוכב מיעקב טשעבין. צילום: ארכיון בחדרי חרדיםסערה פרצה אתמול (שני) בישיבה הכלל חסידית הוותיקה 'כוכב מיעקב' טשעבין, השוכנת ברחוב חנה בירושלים, לאחר שבארוחת הצהריים התגלו תולעים בסלט כרוב עם שקדים שהגש לארוחה.

הבחורים שגילו את התולעים עוררו סערה, ואף תלו מודעות בדרישה להביא משגיח של בד"ץ 'העדה החרדית'. ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הבחורים פנו לצוות הרוחני בישיבה בדרישה חד משמעית להביא משגיח. לטענתם, לא ייתכן שמטבח שמוציא ארבע מאות מנות מדי יום, לא יהיה משגיח. בצוות הישיבה טענו בתחילה שיכול לקרות כזה מקרה בכל מקום והנושא נמצא בבדיקה.

במודעות שנתלו בישיבה נכתב תחת הכותרת "אשמנו בגדנו. אוי לנו כי חטאנו. עקב המכשול הגדול שנכשלנו היום בארוחת צהריים בישיבה. הננו פונים בקריאה לרבני הישיבה שיכניסו משגיח למטבח מטעם הבד"ץ כפי שקיים וקרה בישיבות אחרות.

הבחורים הוסיפו אזהרה: "ואם לא - נפסיק לאכול בישיבה".

בעקבות המכשול נשא בצהריים נשיא הישיבה הגאון רבי נחום שניאורסון דברים בפני התלמידים ואמר בדבריו: "זו באמת טעות שלא היה כאן משגיח עד היום. אני מבקש סליחה מהבחורים.

נשיא הישיבה אמר כי לאחר התייעצות עם הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוטנר ורבני הישיבה לא יבשלו במטבח עד שיהיה משגיח, והיום בצהריים יאכלו במתכונת ארוחת בוקר. הרב שניאורסון הוסיף כי כל בחור שחושב שנכשל - שילמד בספר 'ראשית חכמה'.

'בחדרי חרדים' ימשיך לעקובכזכור, לפני שלושה חודשים, בישיבת חברון בגבעת מרדכי בירושלים, אירע מקרה דומה כשחרקים התגלו באוכל שהוגש בישיבה ובעצת ראש הישיבה הגאון רבי משה מרדכי פרבשטיין, בעקבות המכשול החמור התארגנו בחורי הישיבה לקבל על עצמם תענית עד חצות.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ישיבת טשובין  

  Dave

 2. חרקים  

  יעקב

 3. הרבנות הראשית תתעלק עליכם. חכו חכו.  


 4. לא הבנתי מה הבעיה ? שאכלו סלט בשרי עם גבינה ?  (ל”ת)

  מוטי

 5. לכל אחד שאכל אי אפשר להגיד שאכל איסור  


 6. אפילו בצבא לא היו אוכלים כל כך הרבה תולעים.מלאים תולעים כרימון.  

  שריר

 7. איפה לוי בתמונה?  

  בוגר

 8. כמה צודק איש האמת בדורנו הצדיק רבי אמנון יצחק שליט"א  (ל”ת)


 9. בשעה טובה  (ל”ת)

  השכר לימוד יעלה

 10. בושה  

  חיים

 11. להזכירכם בישיבת חברון יש משגיח כשרות  

  אחד

 12. על נציגי הבחורי ישיבה לגבות מכל תלמיד סכום כסף בשביל לממן משכורת למשגיח כשרות בישיבה  (ל”ת)

  הפתרון

 13. יש משגיח כבר שנים  

  אור אלחנן

 14. בעיה ידועה במטבחי ישיבות  

  איש יהודי

;