ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024

לבני פוערת פה נגד הראשל"צ הגר"י יוסף: "לא יכול לכהן בתפקיד"

בעקבות דברים שאמר הרב הראשי לישראל שהתפרשו כמכוונים נגד בתי המשפט, פערה הבוקר שרת המשפטים לשעבר את פיה נגדו וכתבה כי "אינו יכול לכהן בתפקיד רשמי" • הראשל"צ תקף את השופט בדימוס ברק, על רקע דבריו בראיון ל'ידיעות'

הרב יוסף. צילום: יעקב כהן
הרב יוסף. צילום: יעקב כהןחברת הכנסת ציפי לבני פערה היום את פיה נגד הראשון לציון הגר"י יוסף ואמרה כי הוא לא יכול לכהן בתפקיד רשמי.

לדברי לבני, "שמעתי שהרב הראשי לישראל, הראשון לציון, אמר שפנייה לבתי המשפט גרועה מפנייה לערכאות של גויים".

לטענתה, "מי שלא מוכן לקבל את בתי המשפט בישראל, לא מקבל את ישראל כמדינת חוק ולא יכול לכהן בה בתפקיד רשמי".

דבריה של לבני באו בתגובה לדברים שאמר הראשל"צ הגר"י יוסף אמש בכינוס בתי הדין, שם תקף את דבריו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס שהעניק ראיון בסוף השבוע ל'ידיעות אחרונות'. הראשל"צ הגדיר את דבריו של ברק כ'חרס הנשבר' וטען כי הוא "ממשיך את המלחמה שלו".

הגר"י יוסף תקף את ברק בעיקר על טענותיו נגד הצעת החוק שתעניק סמכויות לבית הדין לדון כבורר, בהסכמת שני הצדדים: "אלה דברים מאוד מוזרים, שני יהודים יראי שמים רוצים לדון בפני הדיינים, זו כפייה אנטי-דתית, אתה כופה אותם שלא ידונו בפניהם, שילכו לבית משפט, דנים פה להתיר אשת איש לעלמא, נותנים גטים, מתירים ממזרות וכל הדברים האלה, דיני ממונות - למה שלא ידונו? יש בוררות. למה לכפות אותם שילכו לבית משפט?", תמה הראשל"צ. כך צוטט הרב ב'כאן'.

על פי דיווחים שונים, הרב ציטט את הדברים בשם הרב הראשי לשעבר הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל.

כאמור, הגר"י יוסף טען בנוסף כי "הפנייה לבתי המשפט - גרועה מפנייה לערכאות של גויים", בשל כך לבני היום תקפה ואמרה כי אין הוא ראוי לשמש בתפקיד רשמי.
ציפי לבני הראשון לציון הרב יצחק יוסף ערכאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד