י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024

לפיד: "הרב אליהו לא יכול לשמש רב עיר"

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, במתקפה על רבה של צפת הרב שמואל אליהו, לדבריו של לפיד, "‏האיש הזה לא יכול לשמש כרב עיר".

צילום: פלאש90
צילום: פלאש90יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, במתקפה על רבה של צפת הרב שמואל אליהו, לדבריו של לפיד, "‏האיש הזה לא יכול לשמש כרב עיר".

לפיד כתב כי "התבטאותו האחרונה של הרב שמואל אליהו היא הסתה חמורה נגד הרמטכ"ל וחיילי צה״ל. האיש הזה לא יכול להמשיך לשמש כרב עיר ולקבל משכורת מהמדינה. כל אזרח הגון וכל יהודי צריך להוקיע אותו".

דבריו של לפיד באו בעקבות דברים שאמר הבוקר הרב אליהו בתוכנית מנדי ביתאן ב'כאן מורשת', נגד הרמטכ"ל. "הרמטכ"ל אינו אלוקים ומותר לבקר אותו ואת ההחלטות שלו".

הרב אליהו התייחס לפיגוע הדקירה אתמול בכניסה לאריאל: "אם הצבא נתפס לכל מיני אג'נדות שמאלניות מוזרות, תפקידנו וחובתנו להתריע. אתמול קצין צה"ל ראה מחבל שרצח הרגע יהודי, ובמקום לרוקן עליו מחסנית, הוא ניסה לדרוס אותו".

לדבריו, "אני לא מאשים את הקצין אלא את הרוח שלצערי מי שחתום עליה הוא אייזנקוט, שאמר כי לא צריך לרוקן מחסנית על מי שרצח יהודי. אם זו רוח המפקד, אז זה מה שיוצא".

עוד הוא אמר על צה"ל: "אנחנו זה הצבא. הבנים שלי והתלמידים שלי משרתים בצה"ל. הרמטכ"ל אינו אלוקים ומותר לבקר אותו ואת ההחלטות שלו. הקצין שבמקום להרוג ניסה לדרוס לא אשם, את הרוח הרעה צריך לעקור".
לפיד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד