1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

3 וחצי שנים אחרי שנמלטה לישראל: המנהלת החרדית שביצעה מעשים חמורים בתלמידות - נעצרה

שלוש וחצי שנים מאז ביקשה אוסטרליה להסגיר את המנהלת החרדית לביה"ס לבנות - שנמלטה לישראל, הבוקר היא נעצרה • היא תובא לבית המשפט על מנת להאריך את מעצרה ובהמשך תוסגר לאוסטרליה
אלי שלזינגר, כ"ז שבט תשע"ח 12/02/2018 14:06

צילום אילוסטרציה פלאש 90 צילום אילוסטרציה: פלאש 90שלוש וחצי שנים מאז ביקשה אוסטרליה להסגיר מורה חרדית שנמלטה לישראל, היא נעצרה ותובא לבית המשפט על מנת להאריך את מעצרה ובהמשך להסגירה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי ביחידה המרכזית של המשטרה התנהלה חקירה סמויה מזה כחודש, בעקבות פניה של חוליית האינטרפול להתחקות אחר חשודה, המבוקשת באוסטרליה בגין ביצוע עבירות חמורות בשלוש אחיות קטינות, בעת ששימשה כמורה וכשהייתה מנהלת בית הספר החרדי לבנות "עדת ישראל" במלבורן אוסטרליה.

מדובר בחרדית אם לשמונה ילדים, שעם הגעתה לישראל השתקעה בעמנואל ומאז מתנהל הליך המשפטי שלה. בפברואר 2017, המשטרה באוסטרליה אישרה כי היא חוקרת את אנשי הקהילה החרדית בחשד שסייעו למנהלת לברוח לישראל. כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', משלחת מיוחדת הגיעה לארץ מאוסטרליה, כדי לקדם בכל הכוח מול הפרקליטות את הסגרת המנהלת לאוסטרליה.

במסגרת החקירה, בוצעו מגוון פעולות מורכבות ומתוחכמות שדרשו שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ושבמהלכן נאספו ראיות וממצאים נגד החשודה, ועם מעצרה הפכה החקירה לגלויה.

באוגוסט 2014 הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה כי יכריז על החשודה בת הסגרה לאוסטרליה. לאחר למעלה משנתיים, ביוני 2016 הפסיק בית המשפט המחוזי את הליך ההסגרה, לאחר שקבע, בהתאם לחוות דעת שהוגשה מטעם הפסיכיאטר המחוזי, כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין.

בהחלטתו קבע בית המשפט המחוזי כי תטופל במרפאת הפסיכיאטר המחוזי בירושלים וכי אחת לחצי שנה תתכנס וועדה פסיכיאטרית על מנת להעריך את מצבה. הוועדה התכנסה עד כה שלוש פעמים, ובכל הפעמים קבעה כי החשודה עודנה בלתי כשירה לעמוד לדין.

במהלך שנת 2017 הצטברו אינדיקציות כי החשודה מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש על מנת להתחמק מהליך ההסגרה, ונוכח כך פתחה היחידה המרכזית במחוז ש"י בחקירה סמויה שהפכה לגלויה עם מעצרה הבוקר.

היום תיחקר החשודה ביחידה המרכזית ובהמשך תובא לצורך הארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה.

במקביל, ביקשה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד מתן עקיבא, לחדש את הליך ההסגרה נגד החשודה בבית המשפט המחוזי בירושלים, על מנת להכריז עליה בת הסגרה לאוסטרליה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חמור מאד  (ל”ת)

  נ. זמרי גרוסמן

 2. מצחיק  

  טונטו

 3. בשורה טובה!  

  אביבי

 4. בה! שכל פושע ידע שיגיע זמנו!!  

  יש צדק

 5. איזה לא נעים כשנתפסים ...מרחמת על מי שנתפס ! עשתה מתוך צרכים נפשיים- מעשים חמורים-וכעת הבושות ....  (ל”ת)


  • מפריע לך שנתפסה? 

   איפה הראש

 6. אוי למי שינסה לסכל את ההסגרה.  

  דוד

 7. ביצע מעשים חמורים  

  chaya

 8. שכחתם כותרת ובערת הרע מקרבך וכו וכו. גאוני הדור שכמוכם. אתם קובעים ומחליטים מי ומה ואיך הדעת תורה  (ל”ת)


 9. אלמלא האוסטרלים. היא לא  

  ע

 10. אתם יודעים מה אתם מדברים??  


;