י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

"היה מדהים הבקיאות והשקיעות" • הראשון לציון סופד

הראשון לציון התייחס בשיעורו השבועי להתסלקותו של הגר"ש אויערבך זצ"ל "היה מדהים הבקיאות והשקיעות שלו בלימוד" • צפו בתיעוד

"היה מדהים הבקיאות והשקיעות" • הראשון לציון סופדהראשון לציון הגר"י יוסף פתח את תחילת שיעורו השבועי בביהכ"נ היזדים על הסתלקותו של ראש הישיבה הגר"ש אויערבך זצ"ל: "נקדיש את השיעור לע"נ של הגאון הרב שמואל אוירבעך זצוק"ל, שהתבשרנו הערב על פטירתו".

"לפני 10 שנים הבאתי לו את הספרים עין יצחק. פתח וראה שיש ספק דאוריתא לחומרא יש מאה נפק"מ אם זה מדאוריתא לחומרא או מדרבנן לחומרא פתח את הספר וסיפר לי שלפני 68 שנה, כיום 58 שנה הוא למד אצל מרן זצוק"ל בישיבת מקור חיים של הרב שלום שבדרון ישיבה של רבנים אשכנזים ומרן היה שם ר"מ למדו שם חכם משה צדקא וחכם דוד צדקא והרב צבי סימן טוב, הרב היה קורא איתם יחד את הגמרא".

"הוא סיפר לי, כשהיה הולך לשיעורים של הרב, הוא זוכר את השיעור של מרן שדיבר על ספק דאורייתא, והתחיל להגיד לי את כל מה שמרן אמר בשיעור, היה פלא פלאים, ציטט את כל מה שהרב אמר בשיעור. הוא זכה, הוא הספיד את מרן הראשון, בהלוויה של מרן, הוא היה הראשון המספידים. כשהוא בא לנחם את מרן על פטירתו של אחי הגאון רבי יעקב זצ"ל, ישבו  ודיברו שעה ארוכה, ענייני השקפה. איבדנו אותו, היה תלמיד חכם גדול שקוע בלימוד, גאון עצום"

הראשון לציון על הגר\
הרב שמואל אויערבך הראשון לציון הרב יצחק יוסף הלוויה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד