י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024

סקר: מרבית החרדים אינם מאמינים במערכת המשפט

ע"פ הסקר: 93% מהחרדים אינם נותנים אמון במערכת המשפט הישראלית • ע"פ הסקר: ככל שאדם דתי יותר - כך אמונו במערכת המשפט יורד; חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים - בהתאמה

אולם בית משפט. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
אולם בית משפט. צילום: נתי שוחט, פלאש 90סקר חדש שנערך מעלה נתון מעניין: ככל שהציבור דתי יותר כך אמונו במערכת המשפט הישראלית יורד. 93% מהחרדים אינם נותנים אמון במערכת המשפט, לעומת 81% מהדתיים, לעומת 53% מהמסורתיים ולעומת 48% מהחילוניים.

כך עולה מסקר שנערך בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה, 500 נשאלים, על ידי מכון המחקר "רפי סמית". הסקר, נערך במסגרת פנייתו של "גלעד סער עורכי דין" למשרד המשפטים, בו הוצע למשרד המשפטים להקליט ולהעלות את כל המשפטים לאתר אינטרנט ייעודי או לאפשר צפייה בשידור ישיר של המשפטים הנערכים כדי להגביר את אמון הציבור במערכת המשפט

מהסקר עולה כי 57% מהציבור – אינם נותנים אמון במערכת המשפט הישראלית. 53% מהנשים לא נותנות אמון במערכת המשפט בישראל לעומת 60% מהגברים. עוד עולה שככל שהאזרח צעיר יותר כך אמונו יורד במערכת המשפט שכן בקרב גילאי 29-18 63% מהציבור לא נותן אמון במערכת המשפט, בקרב גילאי 30-49 61% לא נותנים אמון במערכת המשפט בישראל ובקרב גילאי ה-50 ומעלה 48% לא נותנים אמון במערכת המשפט.

"מדובר בנתונים דרמטיים" אומר עורך דין סער ". יש לבצע פעולות דחופות על מנת לשקם את תדמית מערכת המשפט, בין השאר, בדרך של הגברה מהותית של חשיפתה לציבור באמצעות צילום והקלטה של דיונים משפטיים והעלאתם לאתר אינטרנט ייעודי הנגיש לכולם".

עוד עולה מהסקר של עו"ד גלעד סער ושות' ש-73% ממי שמרוויח מתחת לממוצע לא נותנים אמון במערכת המשפט לעומת 53% ממי שמרוויחים באופן ממוצע לעומת 50% ממי שמרוויחים מעל הממוצע.

עוד עולה מהסקר ש-59% ממי שהשכלתו תיכונית ומטה לא נותן אמון במערכת המשפט בישראל, 60% מבעלי ההשכלה העל תיכונית, ו-53% מבעלי ההשכלה האקדמית לא נותנים אמון במערכת המשפט. 60% מתושבי תל אביב והמרכז אינם נותנים אמון במערכת המשפט הישראלית, 57% מתושבי חיפה והצפון, 59% מתושבי הדרום, 53% מהירושלמים, ו-51% מתושבי השרון.
מערכת המשפט דתיים חרדים סקר אמון מערכת המשפט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד