1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הפור 'הולכים לבחירות' נפל בפורים? "החרדים טיפסו על עץ גבוה"

זה עדיין לא סוף פסוק - ואפשר שכמו משברים אחרים בקואליציה גם לזה יימצא פתרון, אך הקולות הנשמעים בקרב בכירים בליכוד, ושר האוצר כחלון - ומנגד התעקשות הנציגים החרדים להצבעה על חוק הגיוס לפני התקציב - עשויים להביא לבחירות
צבי סלע, י"ד אדר תשע"ח 01/03/2018 16:05

מארק ישראל סלאם, פלאש 90 נתניהו בבחירות. צילום: מארק סאלם, פלאש 90אם הבחירות אכן יוקדמו, זכרו שהפור נפל, או לפחות החל ליפול - בפורים: בכירים בליכוד מתדרכים נגד המפלגות החרדיות, ואומרים היום (חמישי) כי החרדים "טיפסו על עץ גבוה" בדרישות בעניין חוק הגיוס. זאת, אחר שאמש, ליל פורים, נפגשו הנציגים גפני ליצמן דרעי עם נתניהו.

הדיווח, שהובא על ידי עמית סגל בחדשות 2, מוסיף עוד, כי לדבריהם, האפשרות להליכה לבחירות מתקרבת, "גברו מאוד הסיכויים לבחירות".

הבסיס עליו נסוב המשבר כעת נוגע בעניין הצמדת חוק הגיוס לתקציב. למרות שחלק מהנציגים החרדים לא חשבו לעשות זאת, חישוק מצד חבריהם, הביא לכך שמועצת גדולי התורה של אגודת ישראל חייבה את נציגיה לפעול שהתקציב לא יעבור בטרם יקודם חוק הגיוס, לכל הפחות בקריאה טרומית.

ביממה האחרונה הודיע ליצמן כי לא יצביע בעד חוקים קואליציונים כל זמן שחוק הגיוס לא יקודם. גפני הודיע כי הוא עוצר את דיוני וועדת הכספים בשבוע הבא. וכחלון מצידו מקשיח עמדתו ומתעקש שהתקציב יעלה בתוך שבועיים מקסימום, להצבעה. הוא אמר למקורביו כי אם החרדים "לא יצביעו בעד התקציב, הם עוד יבקשו חוק גיוס מלפיד". רוצה לומר - נלך לבחירות אם התקציב לא יעבור.

כאמור, הבוקר, גם בליכוד מצטרפים לאיום הדי ברור על החרדים - אם לא תרדו מעניין חוק הגיוס נלך לבחירות.

מי מעוניין בבחירות ומי לא - כאן מתחילות הפרשנויות. האם נתניהו מוצא הזדמנות להפיל ממשלה וללכת לבחירות על ענייני דת ומדינה ובכך להסיח דעת מהנושאים המציקים לו. או שמדובר בניסיון נוסף ללכת אימים על החרדים, תוך הבנה כי החרדים - בעיקר השר דרעי, אינם מעוניינים בבחירות כעת, שכן הממשלה הנוכחית בסך הכל נחשבת טובה עבור הצרכים החרדים.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פיזור הממשלה בהול.  

  בר דרור דוד

  • שיהיה מי שיהיה, רק לא ביבי (ל”ת)


 2. המשטרה חייבת לחקור מייד את יאיר לפיד , הפוליטקאי היחיד שפעל בשרותו של ארנון מילצ'ן  (ל”ת)

  לפיד הביתה

  • בלאו הכי הגיע זמן בחירות (ל”ת)


 3. ממשלת הזדון תכרת ותאבד,שואת השבת הרס וחורבן בכל מושבותייך  (ל”ת)


 4. חוק השבת לזרות חול בעיני ציבור מפותם ואינו יודע שובע,דרעי אינו כופה דבר ולסרי ארץ עמלק וויתר ואינו קונס כבר חודש.  (ל”ת)


;