1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. על המדף

כשהבית בחזון איש 5 נהפך ל'ארמון' • הצצה

לרגל צאת הספר 'הארמון ברחוב חזון איש' התקיים מעמד לחיים מצומצם בבית הגראי"ל זצ"ל בחזון איש 5 בהשתתפות בנו של הגר"ש שטיינמן ופטרון המהדורה הנגיד ר' הערשי פרידמן ממונטריאל
משה ויסברג • צילום: שוקי לרר, כ"ח אדר תשע"ח 15/03/2018 11:33

_imagebank_orig_orig_F9700D4CA0544616A11D8AB60EB7D47B.jpg מעמד הוצאת הספר. צילום: שוקי לררבניו ומקורביו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל יחד עם רבנים ומנהלי מוסדות השתתפו אמש (רביעי) במעמד לחיים מצומצם בביתו ברחוב חזון איש 5 בבני ברק לרגל צאת הספר 'הארמון ברחוב חזון איש' - מהדורת פרידמן נדבת הנגיד ר' חיים הערשי פרידמן ממונטריאול.

מנחה המעמד הבעל מנגן ר' משה צבי וינטרוב פתח בדבריו "מדוע על אהרן לא נאמר ויבכו אתו כל בני ישראל כיון שהיה משכין שלום אז גם אחרי שנפטר בכל מריבה שהייתה נזכרו בו". 

בסיום דבריו, הזמין את האמן והצייר יואל וקסברגר לומר כמה מילות ברכה והסבר על היצירה המופלאה וכמה היתה התרגשותו לזכות להיות חלק מספר שינציח את זכרו הקדוש של מרן זצ"ל.

למעמד הגיע הגאון רבי שרגא שטיינמן ראש ישיבות 'אורחות תורה' שנשא דברים קצרים בגודל התועלת לנשמת הנפטר כאשר מתחזקים בזכותו וממעשיו הטובים ובירך את ר' הערשי פרידמן על זכותו ליטול חלק בהפצת והגדלת תורה בכלל ובפרט כעת שנטל חלק בהנצחת דברי אביו זצ"ל.

לאחר מכן נשא דברים פטרון המהדורה ר' הערשי פרידמן שדיבר על הזכות הגדולה שהייתה לו לתרום את הספר ועל ההתרגשות שהייתה בכל פעם שהיה נכנס למרן ראש הישיבה זצ"ל, ואיך מרן העמידו על דרך אמת בכל הזכויות הגדולות שיש בהחזקת תורה והיחס הנכון לכסף.

לאחר מכן נשא דברים הגאון רבי משה שטיינמן שליט"א שדיבר ע"כ שא"פ שאביו היה תמיד בחיו נגד פירסום אבל לאחר מתו המון אנשים התחזקו מכך וודאי שיש תועלת מכך שאנשים רואים ושומעים וע"י כך לומדים ממעשיו .

לקראת סיום, הנעים ר' משה צבי וינטרוב בגראמען מרגש בליווי מקהלת ויז'ניץ, בו העלה מעשים מופלאים מראש הישיבה זצ"ל ברוב כישרון.

דברי סיום נשא הרב יענקי קליין יד ימינו חתנו של ר' הערשי פרידמן וחתם בברכה על הזכות שזכו לקחת חלק בהנצחת זכרו של ראש הישיבה ובירך את חמיו שיזכה שיהא מליץ עליו יושר.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האם דעתו של מרן זללה"ה היתה נוחה ממעמד כזה?  (ל”ת)


  • למה לא??? (ל”ת)

   בב

  • הבית,באמת בגודל של ארמון (ל”ת)


 2. אפשר לומר שהבית הזה לא ראה בכל 104 שנות חיו של מרן ז"ל כמות אוכל שכזו אפי' במצטבר....  (ל”ת)


  • אהבתי.. (ל”ת)

   זלמן

 3. מיליארדי שנות אור ממהות הבית ואיש האלוקים הגראי"ל זצוללהה  (ל”ת)

  נחמן

 4. לו הייתי הרב שטיינמן  

  סעדיה

 5. חכם דוד קדוש, מבאר שכותבים דברים של אחרים בשם עצמם מונעים הגאולה.