1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

נתניהו מגיב ל"בן כלב" של אבו מאזן: "ילד מפונק; הפלסטינים בהלם"

"הממשל האמריקני הפסיק לראשונה לפנק את הפלסטינים", אמר ראש הממשלה נתניהו. "הוא תובע מהם דברים יסודיים שהיה צריך לתבוע מהם כל הזמן. כמו ילד מפונק שפינקו אותו כל השנים, בבת אחת אומרים לו: "די, עד כאן!", והפלסטינים בהלם"
יעקב גרודקה, ד' ניסן תשע"ח 20/03/2018 16:34

פלאש 90 צילום: פלאש 90הממשלה התכנסה היום לישיבת מיוחדת בעיר דימונה. בפתח הישיבה התייחס ראש הממשלה נתניהו לדברי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בהם כינה את שגריר ארה"ב בישראל דיויד פרידמן "בן כלב".

"אתמול שמענו את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בהתבטאות מקוממת, אנטי אמריקנית", אמר נתניהו. "קורה כאן דבר שלא קרה כאן עשרות שנים, אולי לא קרה אף פעם מאז הקמת הרשות הפלסטינית.

"הממשל האמריקני הפסיק לפנק את הפלסטינים. הוא תובע מהם דברים יסודיים שהיה צריך לתבוע מהם כל הזמן: הכרה בזכות קיומה של מדינת ישראל, בהיותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, בהפסקת התמיכה בטרור, בהפסקת מימון הטרור ועידודו.

"הפלסטינים בהלם. וכמו ילד מפונק שפינקו אותו כל השנים, בבת אחת אומרים לו: "די, עד כאן". והם בהלם, ובהיותם בהלם הם מאבדים עשתונות והאמת שלהם יוצאת לאור: הם לא מעוניינים בהידברות והם מסרבים להגיע לשלום.

"היד שלנו תמיד מושטת לשלום, שלום אמת. אני חייב להגיד שבכל מצב, עם או בלי הסדר אנחנו תמיד אבל תמיד נדאג לביטחון ישראל".

נתניהו אמר עוד, "אנחנו באים עכשיו מוועידת הנגב. אריה דרעי, שר הפנים, ציטט שם נתון מעניין - הוא הגיע לפני שנים, למקום הזה בדימונה, עם ראש העיר ידידנו גבי ללוש ז"ל. גבי התחנן בפניו שיקצה כסף להריסת 3000 דירות שעומדות ריקות ומוזנחות בדימונה. לפני זמן מה חתמנו על הסכם גג ל-30 אלף דירות, מה שישלש את האוכלוסייה של דימונה ויביא אותה לעיר של 120 אלף. המגדלים פורצים לשמים, רבי קומות, פארקים, כיכרות, אזורי תעשייה. זה בלתי רגיל, וזה אומר את כל הסיפור.

"אנחנו מחויבים לפיתוח הנגב. אנחנו עושים דברים ששום ממשלה לא עשתה. אנחנו משקיעים כאן בארץ כולה עשרות מיליוני שקלים שבסוף יגיעו למיליארדים, במטרה לקדם את הפיתוח הזה ולהמשיך אותו במלוא התנופה. כל מי שנוסע בכבישים, כל מי שמסתובב כאן ברחובות רואה את השינוי והוא בעיצומו.

"אנחנו נשמע היום סקירה של שר הפריפריה על תוכניות העבודה לקידום הדרום, אני חייב להגיד מיד שהכוונה שלנו היא לבטל את הפריפריה. קודם כל לקרב אותה ובהמשך לבטל אותה, ובגלל זה אנחנו כאן. אנחנו מקרבים את הגליל ואת הנגב למרכז ואנחנו מקרבים את המרכז לצפון ולדרום.

"אנחנו מקצים לצורך העבודה הזאת משאבים כבירים בבריאות, ברווחה, בתעסוקה, בתחבורה, בדיור ובתחומים נוספים. דימונה חשובה לנו, הנגב חשוב לנו, ואנחנו נקבל בהמשך החלטות נוספות להעצים את התנופה העצומה הזאת. אני חושב שיש כאן גם צדק חברתי.

נתניהו התייחס גם למה שנחשף בסרט התיעודי "סאלח, פה זה ארץ ישראל": "אנחנו ראינו כולנו את הסרט המטלטל על מה שהתרחש כאן בשנות החמישים. אנחנו נפתח את כל החומר הזה וננגיש אותו לכל אזרח בישראל, אבל צריך לדעת את המורשת, ומעל הכל צריך לדעת מה זה העתיד. אנחנו מסמנים כאן את העתיד ואנחנו צועדים אליו בבטחה.

"מכאן אני מבקש להעביר מסר לכל מי שמנסה לפגוע באזרחינו. המשוואה היא פשוטה בתכלית: מי שינסה לפגוע בנו - אנחנו פוגעים בו", אמר נתניהו.

"ישראל לא תסבול שום ניסיון של פגיעה נגדנו, ואנחנו נפעל בנחישות כדי למנוע זאת. יש להבין - אי אפשר לתקוף אותנו בלי לשלם מחיר יקר מאוד", אמר רה"מ בישיבה המיוחדת.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בחדרי אוהבים את ביבי המושחת. על כל פשעים תכסה אהבה. יח"צ טוב תמיד רע.  (ל”ת)


  • ואתה אוהב את שונאי ישראל האנטישמים. אמור לי מי חברך וכו' וכו' (ל”ת)

   מפוכח

 2. בני ברק להעיף מטוסים באוויר ועל הבאנר "שמע י ה' אלוקינו אחד הוא" כי הקץ קרב ובא  (ל”ת)


 3. ציוונו לרשת את הארץ. כולה.  (ל”ת)


 4. חזק וברוך  

  בני

 5. כעת עלול להפתח נגד ביבי תיק נוסף...  

  פטריק