1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

מעצרה של המנהלת החרדית הוארך עד תום הליכי ההסגרה

‏לאור החשש להימלטות, בית המשפט העליון קיבל ערר שהגישה פרקליטות המדינה והורה על מעצרה של מלכה לייפר - המנהלת לשעבר של ביה"ס באוסטרליה החשודה בביצוע מעשים חמורים בתלמידותיה - עד למתן החלטה בעתירה להסגרתה לאוסטרליה
אלי שלזינגר, ה' ניסן תשע"ח 21/03/2018 13:22

צילום אילוסטרציה: אדיר סולטן, פלאש 90 צילום: פלאש 90‏לאור החשש להימלטות, בית המשפט העליון קיבל ערר שהגישה פרקליטות המדינה והורה על מעצרה של מלכה לייפר - המנהלת לשעבר של ביה"ס באוסטרליה החשודה בביצוע מעשים חמורים בתלמידותיה - עד למתן החלטה בעתירה להסגרתה לאוסטרליה.

בית המשפט העליון קיבל היום (רביעי) את הערר שהגישה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד מתן עקיבא, והורה על מעצרה של מלכה לייפר עד למתן החלטה בעתירה להסגרתה לאוסטרליה. ההחלטה התקבלה לאור החשש הממשי להימלטות מאימת הדין והפרת האמון החוזרת ונשנית בעבר על ידי לייפר.

כפי שסוקר בהרחבה ב'בחדרי חרדים', באוגוסט 2014 הוגשה נגד לייפר עתירה להכרזתה בת הסגרה לאוסטרליה, כדי להעמידה לדין שם בגין עבירות חמורות שביצעה בשלוש אחיות קטינות בין השנים 2004-2008. על פי החשד, העבירות בוצעו תוך ניצול מעמדה כמורה ומנהלת אל מול תמימותן של הקטינות.

באוקטובר 2014 הורה בית המשפט המחוזי על שחרורה למעצר בית אצל הרב גרוסמן במגדל העמק. ביוני 2016 החליט השופט, להורות על הפסקת הליכי ההסגרה, לאחר שהפסיכיאטר המחוזי קבע כי אינה כשירה לעמוד לדין.

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה טענה כי יש בידיה ראיות לכך שלייפר התחזתה כחולת נפש במטרה להתחמק מהליך ההסגרה, ולייפר נעצרה שוב.

בעקבות ערר שהגיש פרקליטה עו"ד יהודה פריד, לפני שבועיים קיבל בית משפט המחוזי את בקשתו והחליט לשחרר את מנהלת בית הספר מאוסטרליה, מלכה לייפר, למעצר בית במגדל העמק תחת השגחתו הרוחנית של הגרי"ד גרוסמן ממגדל העמק.

פרקליטות המדינה ערערה על כך ובית המשפט העליון קיבל את הערר. השופט ג'ורג' קרא קבע כי "אין כל מקום ליתן אמון בלייפר ובכך שהיא תקיים את תנאי שחרורה. דומה כי היא שחקה עד דק את האמון שניתן בה וניצלה אותו לשם הימלטות מהדין. לדידי, התחזותה כחולת נפש היתה בבחינת בריחה מאימת הדין ושיבוש מהלכי משפט. שהרי הצלחת ההתחזות הביאה להפסקת ההליכים נגדה והיא הפכה לאדם חופשי..."

בנוסף קבע השופט: "ניתן לומר כי אי שפיותה שימשה לה "עיר מקלט" מאימת הדין. אם נוסיף לכך את עובדת הימלטותה מאוסטרליה והחשש המובנה מעצם קיומם של הליכי הסגרה נגדה, שחודשו לאחר חשיפת התחזותה, הרי שהחשש להימלטות מאימת הדין הוא בגדר חשש ממשי ומוגבר לאור התנהלותה של המשיבה עד כה".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה הליכי הסגרתה נמשכים שנים? אצל הרב בלרנד זה היה צ'יק צ'אק.  

  שמואל

 2. היא לא חרדית  

  לוי

  • מה שנכון נכון! 

   ישראל

 3. מסכנה ומסכנות הבנות שפגעה בהם והכי מסכנים הילדים שלה...  (ל”ת)


  • שכחת את בעלה... (ל”ת)

   זשיר

 4. מדובר בעלילה שפלה של בחורה שירדה מהדת ונזרקה על ידיה והיא העלילה עליה  

  אוסטרלי

  • לא מדובר בעלילה! 

   אוסטרלית

 5. היא לא ברחה  


  • היא בטח ברחה! 

   רות

;