1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

חשיפת 'בחדרי' • גפני משיב אש: "התערבות חמורה בתקציב הישיבות"

יו"ר ועדת הכספים מגיב בחריפות ליוזמת "ביטוח אברכים' שקידם הבוקר סגן השר כהן יחד עם השר בנט: "התערבות חמורה של משרדי הממשלה בתקציב הישיבות. לראשונה, מתכננים לקחת כסף מתוך תקציב הישיבות, דבר שלא היה מאז ומעולם"
בני יחזקאלי, י' ניסן תשע"ח 26/03/2018 13:44

משה גפני צילום: הדס פרוש, פלאש90 צילום: הדס פרוש, פלאש 90חשיפת 'בחדרי חרדים'. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני משיב אש ותוקף את המהלך של שר החינוך נפתלי בנט שפרסם היום 'קול קורא' על ביטוח האברכים שייזם סגן השר איציק כהן בניגוד לעמדתו של גפני.

מלשכתו של גפני נמסר ל'בחדרי חרדים' כי "ה'קול קורא' שפורסם הבוקר בנושא הביטוח לאברכים, הוא התערבות חמורה של משרדי הממשלה בתקציב הישיבות. לראשונה, מתכננים לקחת כסף מתוך תקציב הישיבות, דבר שלא היה מאז ומעולם. ח"כ הרב גפני מתנגד לכך מכל וכל".

עוד הוסיפו כי "היום יקחו תקציב לביטוח חשוב, ומחר יקחו מתוך תקציב הישיבות למאה נושאים אחרים, אין לאפשר פגיעה בתקציב האברכים, וכל יוזמה חשובה ככל שתהיה, צריכה לבוא בתקציב תוספתי, ובלי לגעת בתקציב הישיבות".

כזכור, קודם לכן היום נחשף ב'בחדרי חרדים' כי לאחר מאבק ממושך ולמרות התנגדותו של גפני, שר החינוך בנט פרסם בשעה האחרונה את טיוטת התקנות לביטוח אברכים.

כזכור, מדובר בסוגיה שנויה במחלוקת לאורך שנים רבות, כאשר סגן שר האוצר איציק כהן מש"ס תמך וקידם את הנושא בכל הזדמנות, ואילו יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התנגד.

לקראת דיוני התקציב כאשר עלה הנושא שוב ע"י כהן, פרסם גפני הודעה חריפה בה כתב בין היתר כי "אי אפשר להחליט עבור האברכים לאן יילך הכסף החלקי שהם מקבלים. אם מישהו מהם רוצה את המלגה לחלב לילדים, זכותו, ופקידי האוצר לא יחליטו עבורם שהוא יילך לביטוח חשוב ככל שיהיה. אסור להסכים בשום אופן למדרון החלקלק הזה שסופו מי ישורנו".

אלא שכעת נראה שלאחר שנים רבות, נרשם ניצחון לכהן מול גפני וכפי האמור, הסוגיה מגיעה לישורת האחרונה לאחר פרסום טיוטת התקנות ע"י שר החינוך בנט. כאמור, גפני לא מוותר ומשיב אש.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גפני, ידועים המנעים האישים שלך.....  

  קובי

 2. בכדי שהממשלה לא תוותר על הריבונות היהודית על הר הבית  (ל”ת)

  חייבים לקחת דמי ביטוח מכספי הישיבות

 3. חצוף מי שמך בעל הבית של האברכים? אתה רץ לחתן תיתומים ??? אתה מקבל משכורת שמנה וביטוחים  

  הרב מאיר

 4. לא לקחת כסף בכפיה  


 5. וגדול הנהנה מיגיע כפיים, יותר מירא שמיים.  (ל”ת)


 6. גפני צודק במאה אחוז  

  אורי

 7. חז"ל הבטיחו שכל תורה שאין עמה עמה מלאכה. סופה בטילה וגוררת עוון. כל, לאתויי................  (ל”ת)


 8. בושה. הקנאה אוכלת אותו שספרדי הצליח בגדול. גזענות לשם שמיים.  (ל”ת)

  לשם שמיים

 9. הוא מוצא רק נגעים באחרים  (ל”ת)


 10. גפני מייצג את ערבים של קופת העיר  

  על פניו

;