1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני זועם: "חילול ה'. כל העולם משתומם על המצב"

במכתב ששיגר יו"ר ועדת הכספים מנכ"ל המשרד לשירותי דת, כותב גפני כי לא יאפשר את המשך המצב בו המדינה מכבידה את ההוצאות הכלכליות על ראשי הרשויות אך ורק כשמדובר בנושאי דת: "כל העולם משתומם מדוע שירותי דת המדינה משתתפת כל כך מעט"
בני יחזקאליי"ב ניסן תשע"ח 28/03/2018 16:27

פלאש 90 גפני. צילום: פלאש 90במכתב ששיגר יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אל עודד פלוס מנכ"ל המשרד לשירותי דת, כותב גפני כי לא יאפשר את המשך המצב בו המדינה מכבידה את ההוצאות הכלכליות על ראשי הרשויות אך ורק כשמדובר בנושאי דת, ׳הדבר גורם לחילול השם מאין כמותו׳.

גפני ציין כי "כאשר ראש רשות מקומית נדרש להשתתף בשירותי חינוך או רווחה, המדינה משתתפת ב- 75% ואילו הרשות המקומית ב-25% , ובתחבורה - המדינה משתתפת בלמעלה מכך ואילו בשירותי דת המדינה משתתפת ב-40% בלבד כאשר כל העולם משתומם מדוע שירותי דת המדינה משתתפת כל כך מעט".

גפני קובל במכתבו על בקשת משרד הדתות לאשר את המשך המצב גם הלאה, "גם אם נשנה את הכללים כבקשתכם, והרשויות הגדולות ישלמו יותר והקטנות פחות, לא ישתנה המאזן האמור שגורם לחילול ד' וכך נראית התייחסות המדינה לשירותי דת".

גפני מציין כי "במשך שנים כאשר מובאת הבקשה לשינוי הכללים התחייבו אנשי משרד האוצר בוועדת הכספים כי הנושא הזה יתוקן ויותאם לשיעור ההשתתפות במשרדים האחרים כאמור, אע"פ כן הבאתם ברגע האחרון שינוי כללים ללא התייחסות להבטחת הממשלה".

לסיכום מכתבו מציין יו"ר ועדת הכספים כי הוא "יקיים דיון דחוף בבקשתכם ובדרישותיו לשינוי המצב המעוות הפוגע הן בראשי הרשויות, הן בציבור והן בשירות הדת בישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לקחת דוגמא מדוד המלך שאהב את לומדי התורה.  

  שריר

  • קישקוש.אגדות של רבנים אינטרסנטיים 

   ירושלמי

 2. גפני אדם מדהים אבל אל לא להטיף על חילול השם אם הוא עושה זאת בעצמו בכל מה שקשור להתבטאויות שלו על בני התורה  (ל”ת)

  מושיקו

  • צריכים לשאול את גפני מי המציא לו את הלכות חילול ה', מעניין שבנושא זה גם 'יאיר לפיד' מסכים איתו, כנראה הם למדו זאת בחברותא... (ל”ת)

   מקלב

;