1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

היסטוריה באלעד: חתימת הסכם הגג לבניית 13 אלף יחידות דיור

בשעה זו הסתיים טקס היסטורי בעיר אלעד, חתימת הסכם הגג ל-13 אלף יחידות דיור, במעמד שרים, ח"כים, ראשי ערים ואישי ציבור • ראש הממשלה שהיה אמור להשתתף, נעדר בעקבות מחלתו. • 'בחדרי חרדים' העביר את מהלך הטקס בשידור חי וכעת ניתן לצפות בו בשידור חוזר

איציק אוחנהי"ג ניסן תשע"ח 29/03/2018 14:01

שידור חי מהסכם הגג באלעד

 


בשורת הפתרון למצוקת הדיור החרדי באה היום לידי חיתום: החל משעות הצהריים העברנו כאן בשידור חי את טקס חתימת הסכם הגג של עיריית אלעד עם משרדי האוצר והשיכון, במסגרתו ייבנו בעיר אלעד עוד כ-13 אלף יחידות דיור, לצד מיליוני מ"ר לתעסוקה ומסחר.בטקס השתתפו שרי האוצר והשיכון, נציגי הציבור החרדי והדתי בכנסת, רבני העיר אלעד, ראשי הערים ומאות ראשי ונציגי קהילות מכל רחבי הארץ ומאלעד.

בשלב ראשון מדובר על כ-6,000 יחידות דיור שייבנו בתוך תחומי הקו הכחול של העיר אלעד, בעיקר בצפונה, וכן בשטח 'כפר ויקטוריה' בדרומה. כמו כן נכללת בהסכם הקמת אזורי מסחר ותעסוקה במשולש העסקים ממערב לעיר, צמוד לכביש 6, בהיקף של מיליוני מ"ר. מרכז שיעניק עוגן כלכלית יציבה לאלעד המתרחבת.

סך התקציב הכלול בהסכם הגג, שיוענק לעיר אלעד עבור שדרוג ושיקום העיר הקיימת, עומד על 236 מיליון ש"ח. מתוכם עשרות מיליונים עבור בניית מוסדות ציבור, מוסדות חינוך ועוד. כמו כן בתקציבים שיקום ושיפור התשתיות, סלילת והרחבת כבישים כדי לאפשר קליטת אלפי דיירים חדשים לעיר. כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ-3.1 מיליארד ש"ח.

במקביל, מקיימת ועדת הגבולות הגיאוגרפית בימים אלה מרתון דיונים, על מנת לאפשר סיפוח שטחים נוספים ממועצה אזורית חבל מודיעין, על מנת לאפשר את הפשרת שטח האש לבניה עבור העיר אלעד. מדובר על שטח שיאפשר בניית עוד כ-8000 יחידות דיור.

ראש העיר ישראל פרוש, שעמל במשך מספר שנים על הסכם זה, אמר כי "זכינו בסייעתא דשמיא גדולה, ליצור היסטוריה, ולהביא פתרון ראוי ובהישג יד למצוקת הדיור הקשה בציבור החרדי והדתי. זהו יום בשורה שזכינו להביא לציבור. אני רוצה להודות לעמיתי, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה חבר העירייה הרב אברהם שטרן, שעמל רבות בנושא אקוטי זה במקצועיות ובמסירות".

כזכור, כפי שדווח בעבר ב'בחדרי חרדים', ראש הממשלה בנימן נתניהו אמור היה להשתתף בטקס היסטורי, אך הוא נדחה מספר פעמים בשל מצבו הבריאותי של נתניהו שלא אפשר את השתתפותו, גם בימים אלה נתניהו נח בביתו ומחלים ובעיריית אלעד החליטו שלא לדחות יותר את הטקס ויקיימו אותו בלעדיו.

הפקה: דבורי עמנואל - ניהול שיווק ופרויקטים

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ורק את דרעי לא הזמינו. פשוט חוצפה ויריקה בפנים של ש"ס  (ל”ת)


;