1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

מסתמן: הפרקליטות לא תמליץ להאשים את נתניהו בקבלת שוחד

לפי דיווח בערוץ 10, הפרקליטות לא תמליץ להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתיק המתנות בגין עבירת שוחד, אלא רק בגין הפרת אמונים, זאת בניגוד להמלצות המשטרה שהוגשו לפני כחודשים. בתיקים האחרים לא צפויה החלטה מרוככת
יונה שוב, א' אייר תשע"ח 16/04/2018 20:59

נתניהו עצוב, נתניהו במתח, נתניהו מרים כוסית נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש90תיקי נתניהו: הפרקליטות נוטה להמליץ ליועמ"ש להעמיד את רה"מ לדין בגין הפרת אמונים בתיק המתנות, ולא לאמץ את המלצת המשטרה להאשימו בשוחד, כך מדווח היום ערוץ 10.

לפי הדיווח, הפרקליטות נוטה שלא להמליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 בגין שוחד, אלא בגין סעיף קל יותר של הפרת אמונים. זאת, בניגוד לעמדת המשטרה שהוגשה לפני חודשיים, בה הומלץ להאשים את נתניהו בתיק המתנות, הסיגרים והשמפניות בשוחד.

הנטייה ללכת על הסעיף הקל יותר של הפרת אמונים היא שעבירת שוחד מחייבת ראיות של תמורה, ובפרקליטות חושבים שהעבירות המיוחסות לנתניהו קשורות יותר לעניינים של ניגוד עניינים.

לפי הדיווח בערוץ 10, לחוות הדעת המתגבשת בפרקליטות יש משמעות טקטית. במידה ונתניהו יואשם בהפרת אמונים, לא יוגש כתב אישום נגד המיליארדר ארנון מילצ'ן, ולכן הוא יוכל להעיד, כמו גם העוזרת שלו הדס קליין, שהיא עדת מפתח בתיק. ההחלטה הסופית שתוגש ליועמ"ש צפויה להתקבל רק בעוד כמה חודשים.

עוד מדווח בערוץ 10 כי גורמי אכיפה אמרו לחדשות עשר כי תיק 2000, בו נתניהו חשוד בשוחד, ותיק 4000, בו עדיין המשטרה לא הגישה המלצותיה, מחזקים אחד את השני. התלות בין התיקים מייצרת מצב של "הכול או כלום". לפי הדיווח או שבפרקליטות ילכו על שניהם ביחד בכל הכוח, או שיוותרו עליהם. בכל מקרה, בתיקים אלה לא צפויה המלצה מרוככת, כמו זאת המסתמנת בתיק 1000.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ארץ אוכלת יושביה  

  ארץ אוכלת יושביה

 2. האם נתניהו לא צודק?  

  אזרח מודאג

 3. אחלה פרומו להצגה בהר הרצל ביום העצמאות.  

  שימי

 4. בקיצור: לא היה כלום ולא יהיה כלום!  (ל”ת)

  שימען

 5. רדיפה אכזרית  

  שמאלן

 6. באם לא מגישים כתב אישום אז כבר לא צריכים להקדים את הבחירות  


;