ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024

הילולת מהרי"ץ זיע"א - גאון רבני תימן ותפארתם • גלריה

בליל כ"ח בניסן, התקיימה ההילולא ה-213 לגאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ (מורינו הרב יחיא צאלח) זיע"א • גלריה

צילום: יד מהרי"ץ
צילום: יד מהרי"ץבמעמד מאות מבני קהילות קודש תימן תושבי העיר בית שמש, רבנים ודיינים ואישי ציבור, ובראשם מרן הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן וראש מוסדות פעולת צדיק ויד מהרי"ץ, התקיימה בליל כ"ח בניסן ההילולא המסורתית ה-213 לגאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ (מורינו הרב יחיא צאלח) זיע"א, בבית הכנסת "עץ חיים" ע"ש מהרי"ץ – השוכן בקריה החרדית בבית שמש.

את הערב פתח בדברי תורה וברכה הרב הגאון אריאל עוזירי שליט"א מו"צ ורב בשכונת חפציבה, והביע את השמחה והזכות הגדולה בה זכתה העיר בית שמש בקיום ההילולא בעיר, בהשתתפות כל קהילות התימנים בעיר, והרחיב על גדלותו של מורינו עטרת ראשנו גאון עוזנו ותפארתנו מהרי"ץ זיע"א, הידוע בתשובותיו הרבות בהלכה ובמנהג, בעיון ובבקיאות רבה, ובכך הנחיל לנו את הדרך אשר נלך בה. ובפרט בדורנו, שזכינו שספריו של ממשיך דרכו מרן הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א - ספרי שלחן ערוך המקוצר ושו"ת עולת יצחק - מפארים את אוצר הספרים בכל עולם הישיבות, ודנים בדבריו כל גדולי הפוסקים מכל העדות.

במרכז הערב עמד המשא המרכזי מפי מרן הגאון הגדול הגר"י רצאבי שליט"א, אשר בתחילת דבריו עמד על הזכות הגדולה בה זכה מהרי"ץ, שתורתו הנוגעת להלכה ולמעשה נשתמרה במשך מאות שנים ואף נדפסה בכתב, ותורתו בוקעת ועולה ומגיעה לכלל עדות ישראל. לאחר מכן הרחיב מרן שליט"א בענייני הלכה ומנהג, דברים חדשים מתורתו של מהרי"ץ שנתגלו בזמן האחרון ממש, האחד בעניין מסורת הקריאה והשני בעניין הלכתי של חצי שיעור אסור מן התורה, וחתם בברכה לכל העוסקים במלאכת הקודש, לחיזוק ושימור מסורת ומנהגי אבותינו זיע"א.

לאחר מכן נשא דברי תורה וברכה נרגשים הרב הגאון אלחנן פרץ שליט"א - אב"ד חוקת המשפט בבית שמש, ובירך את מרן הגאון הגדול שליט"א שיזכה להמשיך לחדש בתורה בכל התחומים, ולהאריך ימים על ממלכתו.

אחריו נשא דברי תורה וברכה הרב הגאון יצחק מועלם שליט"א - רב שכונה בעיר ביתר עילית, אשר סיפר על מסירות נפשו של מרן הגאון הגדול הגר"י רצאבי שליט"א בהחזרת התורה, בעמל וביגיעה רבה להפצת תורתו של מהרי"ץ, ובכך עמד וחידש את כל יהדות תימן בדורנו. וסיים את דבריו וכי אין צל של ספק שבזמן תחית המתים, הריקוד הראשון שירקוד מהרי"ץ זיע"א יהיה ביחד עם מרן הגאון הגדול שליט"א.

את הערב חתם בדברי תורה וברכה ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול הי"ו, אשר הרחיב על פעילות הקהילה התימנית בעיר בית שמש, אשר עיקר פעילותה נובעת בעיקבות פסקי ההלכה הרבים של מרן שליט"א, והכל בזכות מדת הענוה של מרן שליט"א למרות גדלותו הרבה בתורה. ראש העיר הביע את תקוותו בפני מרן שליט"א, כי בעז"ה תקום ישיבה בהכוונתו ובהדרכתו לבני ק"ק תימן בעיר בית שמש.

בתום ההילולא ניגשו משתתפי ההילולא לקבל את ברכת מרן שליט"א, ויצאו מבית המדרש בהרגשת התרוממות עילאית ונעלית. אשרי עין ראה כל אלה.

צילום: יד מהרי"ץתימנים מהריץ הילולא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד