1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בהסכמת החרדים: הכרה בזרמים הרפורמים

ועדת הגיור מגבשת נוסח חדש שיפתור את בעיית הגיור; קהילה מבוססת בעלת ׳זהות׳ יהודית תוכל לערוך גיורים. המשמעות היא: הכרה ברפורמים ובקונסרבטיבים • החוק החדש מגיע כתוצאה ישירה מפעילותם של הח"כים החרדים • הנוסח נחשף
ארי קלמן, ז' אייר תשע"ח 22/04/2018 11:35

פלאש 90 שר המשפטים לשעבר משה ניסים. צילום: פלאש 90חשיפה: האם מדינת ישראל תכיר לראשונה בתולדותיה ברפורמים וזאת כתוצאה ישירה מפעילותם של הח"כים החרדים? שאלה זו תהיה ככל הנראה אחת המרכזיות שיעמדו בלב דיוני הכנסת במושב הקיץ הקרוב. ממידע שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' עולה כי ועדת הגיור בראשותו של שר המשפטים לשעבר משה ניסים, שהוקמה על ידי ראש הממשלה בהתייעצות עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, תגיש בקרוב את הצעת החוק שלה ובה, לראשונה, הכרה בזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים.

במסגרת הצעת החוק החדשה של ניסים, שאביו הגאון רבי יצחק ניסים שימש כראשון לציון, תינתן לראשונה הכרה בקהילות רפורמיות וקונסרבטיביות כקהילות יהודיות מוכרות. או כפי לשון החוק שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' נכתב: "קהילה יהודית מוכרת היא קהילה מבוססת ופעילה בעלת זהות יהודית משותפת וידועה, ולה מסגרות קבועות של ניהול קהילתי, ומשתייכת לאחד הזרמים המוכרים באוכלוסייה היהודית העולמית".

כמו כן, החוק החדש, שנועד להקים למעשה רשות ממשלתית חדשה לעריכת גיורים, מכיר לראשונה בחקיקה בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים שנערכו בחו"ל לצורך מתן זכות עלייה לישראל - מה שנפסק כבר בבג"ץ, אך יקבל כאן לראשונה הכרה חוקית מסודרת וייצור תקדים מסוכן. לצד זאת, במסגרת החוק, יו"ר הסוכנות היהודית, התומך ברפורמים ובקונסרבטיביים ומשמש בפועל כנציגם, ושני נציגים שייבחרו בהיוועצות עמו, יישבו בוועדה שתבחר דייני גיור.

החוק החדש מגיע כתוצאה ישירה מפעילותם של הח"כים החרדים. כזכור, לפני כעשרה חודשים הגיש אריה דרעי הצעת חוק חדשה על רקע דיון שמתנהל בבג"ץ על הכרה בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים שנערכו בארץ לצרכי קבלת אזרחות בישראל. בעקבות סערה שפרצה סביב הצעת החוק של דרעי מול שאר ראשי הקואליציה, בכללם, אביגדור ליברמן, משה כחלון ונפתלי בנט, הוקמה הוועדה הנוכחית על ידי ראש הממשלה ובהתייעצות עם אריה דרעי בכדי להגיש הצעת חוק מרוככת.

השר לשעבר משה ניסים מסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': "עדיין לא גובש נוסח סופי, מקווה שתוך 10 ימים נגיש לראש הממשלה את הנוסח הסופי".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. וטוב שכל השבטים יוכלו לחיות באחדות, אחרת מי שיאמר ששבט הרפורמה לא, יתקשה להסביר למה שבט החרדיות כן....  

  שמח שבחר בנו מכל העמים.

  • נכון זיופים זה לא טוב. לא לכיוון רפורמה ולא לכיון עסקני חרידי רשיעי. (ל”ת)


  • שוטה רשע וגס רוח. מליון כמוך יאבדו. ואות אחת מתורת ה' לא תזוז ממקומה 

   מפוכח

 2. קראות, חרדיות, רפורמה. וכווולם בכלל תינוקות שנשבו, ועל כלל ישראל מוטל לקרבם בעבותות אהבה, וישובו לדת האמת.  (ל”ת)

  אי"ש קרליץ, קיידן-ב"ב. מושבה חדשה בארץ י

 3. החרדים בכנסת יותר הורסים  (ל”ת)

  פיני

 4. פשוט בושה  (ל”ת)

  אבי

 5. וטוב שכלל ישראל ועתידו, לא יהיה מסור רק ליידי כמה פוליטיקאים חרדים, שאנו יודעים היטיב, למי הם באמת דואגים..............................  (ל”ת)


 6. כמו מתווה הכותל בשביל שיהיה עוד חודש מה לפסול ועל מה לריב  (ל”ת)


 7. ובקיצור  

  יהודי

 8. בושה וחרפה  (ל”ת)


 9. חותמים על הרס העם  

  אליבןיהודה

 10. איש יהודי היה בשערי חסד דמסתפינא מיניה ואזיל  (ל”ת)


;