1. עמוד הבית
 2. מוזיקה
 3. על המדף

כך התיר הדיין 400 נשים עגונות • ספר חדש

הספר 'מתיר עגונות' מגולל את סיפורו של הרב שלמה זלמן צבי קליין ז"ל, שהתיר מעגינותן כ-400 נשות ישראל • כך התבצע המרדף אחר סרבני גט בכל רחבי הגלובוס
דני בר, ה' חשון תשע"ב 02/11/2011 21:20

הדבקות לא הייתה מביישת לוחם בצבא הדבקות לא הייתה מביישת לוחם בצבאהרב שלמה זלמן קליין ז"ל מבית הדין הרבני בבאר-שבע, היה ידוע שנים רבות כאחד שניחן ביכולת התמדה, בילוש וחוש על מנת לדעת להגיע לאותם בעלים שנטשו את נשותיהן עגונות בישראל.

הרב קליין נשלח ע"י הרבנות לכל רחבי העולם על מנת להגיע לאותם גברים ולשכנע אותם במילים וברוח טובה, שעדיף לפתור את הסיטואציה אליה הם נכנסו כסרבני גט, ולהתיר את נשותיהן מהנישואין שנשארו ללא גט.

בתו של הרב קליין – חוה קליין, עורכת דין במקצועה, שוזרת בספר רק כמה מסיפורי הנדודים של "מתיר העגונות" ברחבי הגלובוס, תוך שהוא מתיר בבית בבאר-שבע את משפחתו התומכת, על מנת שיוכל בראש שקט לבצע את מלאכת הקודש של התרת מאות נשים מעגינותן.

מופלא במיוחד הוא הסיפור על המסע לדרום צרפת ביום שלג בידיעה שאחד היעדים נמצא בכפר קטן ויש להגיע אליו לפני שיחמוק הבעל גם משם: כיצד הרב קליין ננטש בשלג ע"י נהג המונית שלא הסכים להמשיך בדרך המושלגת וכך הרב ובן לוויתו הצרפתי, רב מקהילת פריז, המשיכו ברגל לכפר וכשהגיעו כבר לביתו של הנדון, נאלצו לחכות בחוץ ולאכול את האוכל הכשר שהביאו עימם מפריז.

שער הספר
שער הספר
הדבקות במשימה לא הייתה מביישת אף לוחם צה"ל או חוקר עיקש הדבק במטרה.

מופלאה היא התושייה של הרב כפי שמופגנת בסיפורה של בתו. כיצד הרב התחלף עם מחלק העיתונים על מנת שיוכל להתקרב לדלת ביתו של הגבר הסרבן שידע שיש רק אחד שמגיע אליו כל יום עם עיתון, וכל אחד אחר אין לו כל דריסת רגל בחצר ביתו בכפר הנידח בו מצא הוא מקלט במנוסתו ממתן גט לאשתו. וכך, כמחלק עיתון גוי, ביום מושלג ובקור מקפיא, הגיע מחלק העיתון לדלת ביתו של הסרבן והצליח לדחוק את רגלו בפתח הדלת ולאחר שחדר לביתו ושוחח עמו ארוכות הצליח לשכנעו לחתום על גט כדת משה ולהתיר עוד אישה מעגינותה.

ספרה של חוה קליין מגולל עוד ועוד סיפורים מופלאים של מרדף אחר סרבני גט החל ממעבה הג'ונגל הברזילאי ועד הכלא התאילנדי. פשוט מכל רחבי הגלובוס.

בספר מובאים גם העתקי פרסומים מן העיתונות על הניסים והנפלאות שהצליח לעשות הרב קליין ז"ל ולהתיר נשים שהיו עגונות 20 ו-30 שנה מבלי יכולת לשחרר עצמן מנישואין לא ממומשים ולא רצויים שנכפו עליהן באי מתן גט.

מאז הלך לעולמו הרב קליין זצ"ל, ראוי שיהיה שליח צבור אחר שימלא את מקומו ויביא מזור לכאבן של נשים עגונות רבות שנמצאות עדיין בקהל ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סירב למינוי כשופט משפחה  

  מיכאל

 2. בתו הצעירה  

  יוסף

 3. האם הוא גם התיר עגונות מאברכים גרבצנים שיושבים בכולל ומגרבצים עם קפה וביסקוויטים ???  (ל”ת)

  אברך כולל גרבצן

 4. אם סרבן הגט הוא בן תיירה ניתן לשכנעו ע''י נתינת כמות הגונה של ביסקוויטים וכמה ליטר קפה והוא ייתן הגט מיד  (ל”ת)

  אברך כולל גרבצן

 5. חוי קליין ירדה מהדרך ואביה נפטר מעגמ"נ, שני שליש מהספר, מפוברק!  (ל”ת)

  ויז'ניצער

 6. אהרון ברק לא הציע לו שום דבר , עבדתי איתו בבית הדין בב"ש, שם כיהן כסד"ד,  (ל”ת)

  באר שבעי

 7. התגובות בלי רמה לצדיק שכזה  (ל”ת)

  חנהלה

 8. התגובות שלך אבליות בצורה משגעעעעת!!  (ל”ת)

  ציפור לילה

 9. הערה חמורה  

  נעים

 10. אפשר לתת מכות ויש גט  


 11. האם הוא הגיע גם לירח במהלך פעילותו?  (ל”ת)

  רונן בן משה הארגדי

 12. רבותיי נא לתת כבוד לרב קליין שעשה דברים גדולים יהי זכרו ברוך  (ל”ת)

  עושה סדר

 13. חשיבות הלימוד  

  אשת האברך הגרבצן

;