1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

ניצחון לחרדים בלונדון: חוקרת מקרי המוות האנטישמית הובסה

בית המשפט בלונדון פסק היום לטובת ה'חברא קדישא' בעיר ומשרדה של החוקרת האנטישמית יישאר פתוח 7 ימים בשבוע • מלבד זאת: גופות יהודים יוקדמו לראש התור
יענקי פרבר, י"ב אייר תשע"ח 27/04/2018 14:48

רויטרס חוקרי מקרי מוות. אילוסטרציה. צילום: רויטרסבית המשפט בלונדון פסק היום (שישי) לטובת ה'חברא-קדישא' בעיר אשר הגישו עתירה נגד ראש מערך חוקרי המוות בעיר.

בשנים האחרונות סבלו החרדים בשכונת סטמפורד-היל בלונדון, ממרי האסל - ראש חוקרי המוות בעיר. השכונה, שנמצאת תחת אחריותה של החוקרת הראשית, עיכבה ימים ארוכים את שחרור גופות הנפטרים.

כל פטירה לא סבירה מבחינת החוקרת, לדוגמא: פטירת ילד או מוות עריסה רח"ל, הייתה מעכבת עם כל מיני תירוצים שונים. היא טענה שבסופי שבוע מיום שישי אחרי צהרים עד יום שני בבוקר המשרד שלה סגור.

בנוסף, הייתה החוקרת מעכבת תעודות פטירה במשך שעות וימים, בטענה שיש תור ארוך.

החוקרת גם דרשה פעמים רבות, ניתוחי מתים רק כדי "להתעלל" בקהילה החרדית, מאחר ובאזורים אחרים היהודים לא סבלו מהדברים הללו.

החברה קדישא בלונדון נלחמו נגדה בבית המשפט, והיום פורסם פסק הדין לטובת הנפטרים היהודים. בפסק דין הובהר שמשרדה חייב להיות זמין שבעה ימים בשבוע, וגם ליהודים תיהיה זכות ראשונים לשחרור תעודת הפטירה מאחר וההלכה מחייבת לקבור במהירות האפשרי.

החוקרת טענה שהיא לא אנטישמית ושהיהודים מתנכלים אליה ללא סיבה, וטענה עוד כי היא צריכה להתמודד עם הפגנות חרדים מחוץ למשרדה. מנגד, טענו מספר רבנים מובילים שהיא בכוונה מתעללת בחרדים, ושחרדים פשוט מפחדים למות בשטח השיפוט שלה מחשש שגופותיהם יחוללו לאחר פטירתם.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש לכם ארץ קוראים לה ישראל יא חבורה גלותית!  (ל”ת)

  שרון

  • שבה מנתחים מתים פעמים רבות ועוד הרבה דברים שבמקומות אחרים האנטישמים עושים (ל”ת)

   ריאלי

  • כדי שיחללו את הגופה שלהם כאן 

   Eli

 2. יאללה חברה  

  יוסי

;