1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כמו אבא: האם זו הקריירה החדשה של יאיר נתניהו?

באחרונה קיבלו מורי דרך הצעה מסוכנות ארגון טיולים לשלב בסיורים לתיירים סקירה גיאו־פוליטית מאת בנו של ראש הממשלה • לא ברור כמה כסף מקבל נתניהו עבור כל הרצאה
אורה קורן, TheMarker, ט"ז אייר תשע"ח 01/05/2018 07:50

יאיר נתניהו יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90 צילום: פלאש 90בשבועות האחרונים החל יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, להעביר הרצאות בנושא גיאו־פוליטיקה במזרח התיכון — כך נודע ל–TheMarker. באחרונה קיבלו מורי דרך הצעה מסוכנות שעוסקת בארגון טיולים לשלב במסגרת סיורים לתיירים סקירה גיאו־פוליטית מאת נתניהו הצעיר.

לא ברור כמה כסף מקבל נתניהו עבור כל הרצאה ומה פרטי ההתקשרות שלו עם אותה סוכנות. אחד ממורי הדרך שקיבלו את ההצעה תהה בקבוצת ווטסאפ סגורה שבה התנהל דיון בנוגע לשילוב הרצאה של נתניהו בסיור לתיירים "מה מכשיר אותו להרצות בנושאי גיאו־פוליטיקה?"

ככל הידוע, זאת עבודתו הראשונה, או לפחות אחת העבודות הראשונות, של יאיר נתניהו מאז שסיים ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטה העברת ביחסים בינלאומיים. האח הצעיר במשפחה, אבנר נתניהו, המשתדל להתרחק מאור הזרקורים, עובד בימים אלה כמלצר בבית קפה בירושלים.בשנים האחרונות החל נתניהו, 27, לגלות יותר ויותר מעורבות בתחום הפוליטי. בין היתר, היה מעורב במערכת הבחירות של 2015. לפי פרסומים, באותה עת ניסה לשכנע את אביו לסגור את ערוץ עשר. בנוסף, נתניהו הצעיר נחשב לזה שעמד מאחורי חוק המואזין, והיתה לו השפעה גם על גיבוש עמדתו של אביו בנוגע לחייל אלאור אזריה. ניר חפץ, שהיה יועץ תקשורת של משפחת נתניהו עד אוקטובר, העיד לאחר שנהפך לעד מדינה כי יאיר נתניהו ואמו, שרה נתניהו, היו מעורבים בשתי החלטות ביטחוניות מהשנה האחרונה, שבהן ראש הממשלה קיבל החלטה שהיתה בניגוד לעמדת הדרגים הביטחוניים המקצועיים. דברים אלה הוכחשו על ידי ראש הממשלה.

יאיר נתניהו מתגורר בשנים האחרונות בבית ראש הממשלה, וזוכה לאבטחה צמודה וכן לנהג, שאתו הוא נוהג לנסוע גם לבילויים שונים. שני בניו הבוגרים של נתניהו הם הראשונים שמאובטחים בגילם על ידי המדינה, בניגוד לנוהל שנוצר אצל ראשי ממשלה קודמים, שלפיו ילדי ראש ממשלה מאובטחים רק עד גיל 18. המדינה מסרבת לפרסם נתונים על עלויות האבטחה של ילדי נתניהו.

יאיר נתניהו קשור גם לפרשות השחיתות שבהן נחקר אביו. הוא התארח בדירות בישראל ובחו"ל אצל המיליארדר ג'יימס פאקר — אחד מאנשי העסקים החשודים במתן טובות הנאה לראש הממשלה בפרשת 1000. יאיר נתניהו מסר עדות בפרשה. לפני כמה שבועות נחקר נתניהו הצעיר באזהרה, על מעורבותו לכאורה בפרשת בזק־וואלה, בנוגע להוראות שניתנו לאתר לגבי לאופי הסיקור.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יאיר  

  אחד

 2. מה יהיה?  

  רכלנים

 3. לא רק יאיר נתניהו. גם אני עומד מאחורי חוק המאזין הגורם לסבל ומטרד לכל החרדים.  (ל”ת)

  חרדי שנמאס לו

 4. בזמן שאתה מדבר שטויות הוא עושה כסף.. כמה שאתה אכול קנאה.  (ל”ת)

  אור

;