1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

צפירת הרגעה לעולים למירון: הנהגים ביטלו את השביתה

בעקבות איומי הנהגים הפרטיים לשבות ולא להפעיל את מערך האוטובוסים למירון • חבר הכנסת ינון אזולאי פעל - השביתה בוטלה
ארי קלמןי"ז אייר תשע"ח 02/05/2018 12:49

צילום: פלאש 90 צילום: פלאש 90שעות לפני תחילת הילולת הרשב"י במירון - הודיעו נהגי האוטובוסים כי לא ישביתו את פעילותם, ויסיעו את מאות אלפי העולים לציון.

ההודעה על ביטול השביתה הגיעה בעקבות פעילות שהוביל ח"כ ינון אזולאי ששוחח עם יו"ר ארגון נהגי האטובוסים ישראל גנון יוני קריספין. והגיעו להסכמה שבשלב זה יבוטלו העיצומים המתוכננים לימים אלו ימי הילולת הרשב"י.

כמו"כ סוכם שמיד לאחר ההילולא יפגשו צוות הארגון ויו"ר הארגון יחד עם חה"כ אזולאי שהבטיח לבחון מקרוב את כל הבעיות ולהשתדל להציף את הנושא ככל שידרש בכדי להגיע להבנות שיפתרו את בעיית החוסר בתחנון ריענון ומנוחה לנהגים המסיעים את העולים מירונה.כזכור, אתמול דוווח ב'בחדרי חרדים' כי לקראת חגיגת ל"ג בעומר במירון בה צפויים לקחת חלק רבבות אנשים, הודיעו מאות מנהגי התחבורה הציבורית החברים בארגון נהגי האוטובוסים כי בכוונתם לשבות ולא לעלות למירון מכיוון שלא מוקצה להם תחנות ריענון ומנוחה כמתחייב בחוק.

מעל ל-300 נהגים שאמורים לעלות למירון חתמו על עצומה הקוראת לשר התחבורה לספק תחנות ריענון ראויות לנהגים במירון. בפנייתם לשר כתבו הנהגים כי, "כל שנה נהגי האוטובוסים מסיעים עשרות אלפי נוסעים להילולה במירון. במקום שידאגו להם למקום מנוחה מסודר לנהגים , מוצאים הנהגים את עצמם במשך כל הלילה בהמתנה ליד האוטובוסים ללא מקום להתפנות או מקום לנוח ולשבת וגם ללא מקום למים להתרעננות לפני הנסיעות חזרה הביתה."

נהגי האוטובוסים הוסיפו כי: "השנה נהגי האוטובוסים לא נוסעים למירון נראה את עשרות אלפי הנוסעים מסתדרים בלעדי נהגי האוטובוסים. נראה את שר התחבורה פותר את הבעיה ללא נהגים . נהגי האוטובוסים לא פראיירים והשנה אף נהג לא ייסע למירון."

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים ישראל גנון אמר כי: "לא יעלה על הדעת שנהגי האוטובוסים לא יזכו לתחנות ריענון ראויות כמתחייב על פי חוק. ארגון נהגי האוטובוסים יחד עם ההסתדרות הלאומית סיפקו בשנה שעברה תחנות רענון לנהגים, דבר שהיה צריך להיעשות על ידי רשויות החוק.. נהגי האוטובוסים אינם מוכנים להיות אחראים על בטיחות הנוסעים ללא תנאים מינימליים ואנושיים. על שר התחבורה ושאר רשויות החוק להתעורר בטרם יהיה מאוחר. מאות אלפי החוגגים שצפויים להגיע למירון נמצאים בסכנה של ממש".

איתמר שרוני, סמנכ״ל אגף הגיוס והתארגנויות עובדים בהסתדרות הלאומית שארגונו מלווה את ארגון הנהגים הוסיף כי: "כנראה רק בישראל סיטואציה הזויה כזו יכולה להתרחש, במסגרתה מאות אלפי חוגגים וכ- 2,000 נהגים אשר אמונים על הגעתם בשלום, מופקרים. ההסתדרות הלאומית וארגון הנהגים ימשיכו לעשות ככל האפשר על מנת לדאוג ולשפר לנהגי האוטובוסים את התנאים״


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הם צודקים ללא ספק, וזה גם מביא לנהיגה יותר בטוחה - טובת הנוסעים  (ל”ת)


;