1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. יהדות

קמפיין מיסיונרי מקומם בשכונות החרדיות בירושלים בעלות 1.8 מיליון דולר; יד לאחים משיב מלחמה

בקמפיין שעלותו מסתכמת בקרוב לשני מיליון דולר, כיסו המיסיונרים בשלב הראשון את לוחות המודעות בשכונות החרדיות בירושלים עם מודעות קומיקס עם דמויות בעלות חזות חרדית נושאות מסרים מיסיונריים • להשלמת מסכת הכזב, המיסיונרים התחפשו לחרדים ומספרי הטלפון ליצירת קשר המופיעים במודעות, הם מספרים כשרים • יד לאחים תגבר את כוחותיו במתנדבים רבים המסירים את המודעות ומזהירים את הציבור • עיריית ירושלים הבהירה כי תגיש תביעה נגד המיסיונרים
בחדרי חרדים, כ"א אייר תשע"ח 06/05/2018 11:18

יחצ לוח מודעות בלב שכונת גאולה, שבמרכזו הודבקה המודעה המיסיונרית. צילום: יד לאחיםהמיסיונרים פשטו בימים האחרונים על ירושלים ושכונותיה החרדיות בקמפיין מקומם ורחב היקף שעלותו מסתכמת בלא פחות מ-1.8 מיליון דולר. כך עולה מתחקיר שביצע בעניין ארגון הפעילים יד לאחים, אשר יצא לקרב הסברה מקיף כדי לקדם את פני המיסיונרים ולבלום את המשך הקמפיין שלהם בכל דרך לגיטימית.

במסגרת הקמפיין כיסו המיסיונרים לוחות מודעות בשכונות חרדיות ברחבי העיר עם מודעות מתוחכמות במיוחד. המודעות עוצבו בסגנון קומיקס, הפופולארי מאוד בציבור החרדי, והדמויות המככבות בו בעלות חזות חרדית מובהקת, כשבפיהם הושמו מסרים מיסיונריים מובהקים. כמו לא היה די בכך, על מנת להוליך שולל, מספרי הטלפון המופיעים במודעות ליצירת קשר – הם מספרי טלפון כשרים, וזאת כדי להסיר כל חשש או רתיעה מהמודעות ותוכנן.

יד לאחים פועל כנגד הקמפיין המיסיונרי במספר מישורים. פנייה אל עיריית ירושלים העלתה כי המודעות נתלו שלא כחוק ושלא ברשות וכי העירייה מתכוונת לנקוט באמצעים משפטיים כנגד המיסיונרים. במקביל, צוותים גדולים של פעילים, המתוגברים במתנדבים רבים, עלו לירושלים, הסירו מודעות רבות ואף הדביקו את צעדיהם של חלק מהמיסיונרים וקראו לציבור להיזהר מפניהם.

לנגד עיניהם הקרועות מתדהמה של הפעילים – נצפו המיסיונרים כשהם עצמם מחופשים לחרדים ונראה כי הם נקטו בצעד זה על מנת להיטמע בקלות ובטבעיות בשכונות החרדיות ולא לעורר כל חשד.

מיד לאחים נמסר כי ההיערכות המוגברת תימשך עד שהמפגעים המיסיונרים יעזבו את העיר על שכונותיה וייאמר למשחית הרף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה קורא בגלל שבציבור החרדי ביזבזו 19 מיליון שק על הבידור במירון  (ל”ת)

  אילו הכסף היה מיוד להליחם במיסיון במקום מירון

 2. מי שתפס אותם ראשון זה היו בחורים מישיבת וולפסון והם הזעיקו את יד לאחים  (ל”ת)


 3. הכל שטויות והמציאות לגיוס תרומות  (ל”ת)

  א ע

 4. מה זה חבד משיחיסטים?  (ל”ת)

  אבי

 5. ניסיון נואל ובלתי מוצלח לגרום לחרדים להמיר את דתם... אם אצל החילונים זה נחל תבוסה הדברים קל וחומר...  (ל”ת)


 6. מי שתפס אותם ראשון היו בחורם מישיבת וולפסון  (ל”ת)

  וולפסונער

  • מה עושה בחור מוולפסון מחטט באינטרנט בושההה (ל”ת)

   ש.ל

 7. זהירות יש להם גם מעטפה עם פרח בתיבת דואר  

  שי