י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024

תלמידי הישיבה בשיר מרגש לזכרו של חברם ז"ל • האזינו

המוזיקאי אביעד דרף מגיש את 'וזה נשגב', שיר חדש ומרגש לזכרו של תלמידו, הנער שגב קרוואני שנפטר באופן פתאומי • בשיר הגעגועים לזכרו של שגב ז"ל נוטל חלק תלמידו של אביעד אריאל קאפח, ששר כסולן יחד איתו, כאשר החברים מלווים כמקהלה • להאזנה

תלמידי הישיבה בשיר מרגש לזכרו של חברם ז"ל • האזינוהנער שגב קרוואני נפטר באופן פתאומי, והמוזיקאי אביעד דרף, שהיה המורה של שגב ז"ל, מוציא לאור יחד עם חבריו את 'וזה נשגב' - שיר זיכרון מרגש ומלא געגועים.

אביעד דרף (33) תושב נחליאל, עובד שנים ארוכות עם נוער ומשלב חינוך ומוזיקה. לפני מספר שנים הוציא אלבום בכורה אישי 'לכבודך', ובמקביל עורך לנערים התוועדויות מלאות תוכן רוחני. בנוסף, משמש אביעד כר"מ בישיבת 'נר תמיד' בחשמונאים. מתוך השילוב המיוחד, נוצר פרויקט מרגש.

דרף היה מורה של שגב קרוואני ז"ל, בן 14 מחשמונאים, שלמד בישיבת בני עקיבא 'נר תמיד'. לפני כשנה שגב נפטר באופן פתאומי. "לימדתי אותו בשעה 14:30 והוא אמר שכואב לו הראש, אולם המשיך להשתתף ולתפקד כרגיל", משחזר אביעד. "בשעה 17:00 הוא התמוטט בעקבות מפרצת במוח. המוות הפתאומי טלטל את כל הישיבה וגם אותי, בתור המורה שפגש אותו שעתיים קודם. כבר באותו ערב ישבנו וניגנו עם מאות חבר'ה בחשמונאים".

מתוך כך נולד השיר 'וזה נשגב', הרואה אור בימים אלה, אותו כתב והלחין אביעד. "יום אחד בשעת ערבית ירד השיר, בהמשך הגיע הלחן. השמעתי אותו לתלמידים בישיבה, שהתחברו מאוד וביצענו אותו במפגש לזכרו" – הוא מספר.

לקראת יום השנה, אביעד דרף מוציא את השיר לאור בהפקתו המוזיקלית של אבי טל, בהשתתפות נגנים מהשורה הראשונה - עמית יצחק, אבי אבידני ואלון הלל. כמקהלה השתתפו חברים של שגב, תלמידי הישיבה, מורים וכן תלמידו של אביעד אריאל קאפח, ששר כסולן יחד איתו.

"כולנו מתמודדים עם כאב, אובדן ומה שהחיים מזמנים", משתף אביעד. "השיר מבטא את הדרך שלנו לזיכרון, מתוך מקום של אמונה והשלמה עם כך שאיננו מסוגלים להבין את הכל, לעיתים המציאות נשגבת מבינתו. אמונה היא כח אדיר להתמודדות מבלי להתעלם מהכאב והאובדן".

וזה נשגב - לזכרו של שגב זל


מילים:
ורק אתמול הילכת וצחקת
והיום הלכת, לא הודעת.
הקול, התנועות, המבט, בהירים עדיין
כמה מפחיד שנעלמת, מחפש אותך ואין

וזה נשגב כמה זה נעלם
נשגב מבינתי, לגמרי לא מובן
יודע תעלומות- אותך אליו אסף
בך חשק, מהר כל כך

ילד, הפכת למלאך
הגן בכנפיך, נחמנו מעט
אם אשכחך- תשכח ימיני
אשגבהו כי ידע שמי

ריבון כל העולמים, אדון כל הנשמות
בכנפיך החמות טוב לי לחסות
אנא תן לאוהביי שמחה ונחמה
ושידעו- אני שמור אצלך

וזה נשגב כמה זה נעלם
נשגב מבינתי, לגמרי לא מובן
יודע תעלומות- אותך אליו אסף
בך חשק, מהר כל כך.

קרדיטים:
מילים ולחן: אביעד דרף
שירה: אביעד דרף ואריאל קאפח
עיבוד והפקה מוסיקלית: אבי טל
תופים: אבי אבידני
בס קלידים ותכנותים: אבי טל
גיטרות: עמית יצחק
צ'לו, כינורות ויולה: אלון הלל
קולות ושירה: יניב חופי, שריה פינק, מרדכי קטן, הרב שלמה שוב, אהוד מאיר, אייל גרנות, יאיר רוזנבאום, ינון גריידי זאב וינדיש, ששון ברזני.

הוקלט ובושל באולפני 'מידיקול' ירושלים 2018.
קולות מקהלה: אולפן רפאל לויד ע"י ששון ברזני
מיקס ומאסטרינג: אבי טל
גרפיקה: תובל בע"מ
קליפ מילים: גלעד קרסנה
יח"צ: יוסף ארנפלד
וזה נשגב אביעד דרף שגב קרוואני שיר זיכרון פטירה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד