1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

רמת גן: נס חנוכה מוקדם בבית הכנסת היווני

בעיצומו של אסון הכרמל, אירעה שריפה בבית הכנסת 'אור לעם' ברמת גן • סגן ראש העיר התחייב לשקם • עשרה חודשים אחרי, חגגה רמת גן חנוכת בית בפעם השניה
אלי שלזינגר, בחדרי חרדים, י"ג חשון תשע"ב 10/11/2011 16:29

חנוכת בית הכנסת, השבוע חנוכת בית הכנסת, השבועלפני עשרה חודשים הייתה אמורה להתבצע פעילות זיפות שגרתית בגג אולם בית הספר אורה ברמת גן, אך בשל תקלה נשפכה זפת רותחת על גג הרעפים של בית הכנסת היווני (של יוצאי הבלקן ויוון) השוכן במקום וגרמה לשריפה קשה בבית הכנסת.

מתפללי בית הכנסת ואנשי בית חב"ד שנמצא בסמוך הזעיקו את מכבי האש שהגיעו למקום במהירות והחלו בכיבוי האש. למקום הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי מתחנת רמת-גן בפיקודו של רשף כהן אמנון. המחזה שנגלה לעיניהם היה קשה: השריפה כילתה את כל תכולת בית הכנסת כולל תיבת החזן, הספסלים וספריית בית הכנסת ובה ספרי הקודש ועשרות מתפללים עמדו ובכו מחוץ לכתלי בית הכנסת.

באורח נס נותרו ארון הקודש הפרוכת ושבעת ספרי התורה שהיו במקום ללא כל נזק. על מלאכת פינוי ספרי הקודש שנשרפו והוצאת ספרי התורה והעברתם למקום בטוח ניהל סגן ראש העיר אביהוא בן משה שהגיע למקום במהירות יחד עם ראש העיר צבי בר ועם אנשי המועצה הדתית שתוך סיכון חייהם נכנסו לחלץ את הספרים תחת התקרה הרעועה.

באותו מעמד התחייב בן משה כי יפעל לחזרתו של בית הכנסת לפעילות בהקדם, עשרה חודשים בלבד חלפו מאז האסון ובטקס חגיגי קיים בן משה את הבטחתו לאחר שהשיג לכך תקציב מיוחד מראש העיר רמת גן, צבי בר שהזדעזע מהאסון ומיהר לסייע.

ביום חמישי האחרון, התקיים טקס חנוכת המבנה המחודש של בית הכנסת היווני "אור לעם". טקס חנוכת בית הכנסת כלל את העברת ספרי התורה ששרדו את השריפה, בתהלוכה חגיגית שהחלה מבניין המועצה הדתית ועד לבית הכנסת, במעמד ראש העיר צבי בר, הרב הראשי של רמת-גן הרב יעקב אריאל, סגן ראש העיר אביהו בן משה, חבר מועצת העיר ויו"ר המחלקה לת"ת חיים גלרמן , יו"ר המועצה הדתית יהודה סירי, רב בית הכנסת, הרב ויזל ומאות מתושבי העיר.

במהלך הטקס העניק מרדכי רחימי, גבאי בית הכנסת, תעודת כבוד מיוחדת לאביהוא בן משה על פועלו להקמת בית הכנסת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הערכה והוקרה!  

    מוטקה