1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הפרשנות של דרעי: האם תיפתח מלחמה עם איראן?

השר דרעי המשמש כחבר בקבינט הביטחוני התייחס הבוקר למצב הביטחוני הרגיש בצפון • מה קורה בחדרי חדרים בישיבות הקבינט המתוחות והאם אנחנו לקראת מלחמה עם איראן?
ארי קלמן, כ"ה אייר תשע"ח 10/05/2018 09:31

פלאש 90; צילום: פלאש 90חבר הקבינט הביטחוני שר הפנים אריה דרעי התייחס הבוקר (חמישי) למתיחות בצפון ולהפצצה של חיל האוויר הישראלי בסורי הלילה, "ישראל לא רוצה מלחמה, לא ששה אלי קרב", אמר דרעי, לדבריו, "אבל לא נאפשר לאיראן להתבסס בסוריה, לסכן ולאיים על ישראל ועל אזרחיה. לא ניתן לאיראנים לגדל עוד נסראללה בסוריה שיאיים עלינו".

בראיון שהעניק לגל"צ, אמר שר הפנים: "הרוסים יודעים היטב מה מתרחש בסוריה, וכשהם מקבלים את נתניהו בכבוד מלכים כולם מבינים את המשמעות ואת האישור שלהם למהלך של ישראל למחוק כל התבססות איראנית בסוריה. הם הבינו שאנחנו לא מחרחרים מלחמה אבל גם חזקים ולא ניתן לאיראן להתחמש על גבולנו".

שר הפנים טען כי "לדעתי הרוסים לא רוצים את האיראניים שם וגם הסורים לא רוצים אותם, אבל איראן מנסה בכוח להשתלט כמו שעושה בתימן ואפגניסטן, אבל הפעם הם נתקלו בפרטנר נחוש וחזק שלא מאפשר להם".

הוא סיפר על מה שקורה בחדרי חדרים, בקבינט: "הדיונים בקבינט מאד פוריים ואמתיים ומשקלים את על האפשרויות, ובנושא הזה יש דעה אחידה של כולם לא לאפשר לאיראן להתעצם בסוריה. ראינו מה היה אצל החיזבאללה שהתחמשו בעשרות אלפי טילים. לא ניתן לזה לקרוא בסוריה".

לסיום העריך השר דרעי הבוקר בגל"צ כי "ההערכה שלי שלא תיפתח מלחמה כוללת מול איראן. גם העם האיראני וגם חלק מהשלטון האיראני מבינים שאיזה קבוצה קיצונית, משמרות המהפכה בראשות סולימאני שמסכנים אותם והם מבינים את המשמעויות. גם החיזבאללה לא ינסה להתערב כי הוא יחטוף באופן כזה שהוא יימחק לגמרי וגם העם הלבנוני יקיא אותו החוצה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נו איפה כל אוהבי ההשמצות על דרעי? ממלאים פיהם מים?? תתביישו ותנו כבוד לשר החכם הזה  (ל”ת)


  2. רק דבר אחד עיקרי "שכח" לאמר, לב מלכים ושרים ביד ה'. לכל אשר יחפוץ, יטנו.  

    מאיר ש.

  3. 1 אתה כנראה זאטוט. פתח ויקיפדיה עיין אוסלו ותראה מה החמאר שלך גרם לעם ישראל  


;