1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. גדול בישראל

הכניסה הגדולה בשנה: מעל 6000 איש הלילה בקבר יוסף

כמידי שנה הגיעו הלילה המונים לקברו של יוסף הצדיק לקראת ספירת 'יסוד שביסוד' שתחול בליל שבת הפעם; מעל 6,000 איש תחת אבטחה כבדה של כוחות הביטחון
אלי כהןכ"ו אייר תשע"ח 11/05/2018 08:17

כניסת לקבר יוסף (1)מעל 6000 איש נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשכם, מה שמוגדרת ככניסה הגדולה בשנה, המתקיימת לרגל ספירת 'יסוד שביסוד' המיוחסת בקבלה ליוסף הצדיק זי"ע ותחול בליל בשבת.

בין הנכנסים היו גם שר החקלאות השר אורי אריאל, יו"ר וועדת משנה איו"ש וועדת חוץ ובטחון ח"כ מוטי יוגב, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית.
קצין הגמר איוש סא"ל שמעון שטרית, קצין הגמ"ר שומרון שלומי כהן, ראש המועצה לשעבר גרשון מסיקה, וראש מנהלת קבר יוסף נתנאל שניר.

לפני כשבועיים שופץ הציון באישון לילה תוך אבטחה של קציני וחיילי חטיבת שומרון, לקראת הכניסה הגדולה.ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר הלילה: "יש לנו זכות גדולה לעמוד כחומה בצורה להגנה ולשמירה על אחד המקומות ההיסטורים והחשובים לעם היהודי. הכניסה הגדולה הלילה ואלפי המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ והעולם הם הוכחה נוספת לכך שעם ישראל לא שוכח את המקומות הקדושים לו כנגד כל הסיכויים. כנגד אלפי שנות גלות, כנגד נסיונות מבית ומחוץ להרחיק אותנו מהמורשת שלנו ומהמקומות הקדושים לנו. אנו נמשיך לעמוד לדאוג להגן ולהביא רבבות לקבר יוסף ולשאר המקומות הקדושים בעלי החשיבות ההיסטורית לעם היהודי".

שר החקלאות אורי אריאל אמר במקום: "באנו לכאן כדי להתפלל על עם ישראל ועל בטחונו. נמשיך להתפלל בקבר יוסף ונדרוש לשוב ללמוד ולהתפלל כאן גם ביום".

ח"כ מוטי יוגב אמר במקום: "התרגשות וזכות גדולה היתה להכנס הלילה להתפלל בקבר יוסף הצדיק שבשכם. בזכות המועצה האיזורית שומרון, באבטחת צה"ל ובהשתתפות אלפי מתפללים, פקדנו את קברו של יוסף הצדיק בלילה של מידת יסוד שביסוד, להתפלל על אחדות ישראל, הצלחתם של צה"ל וכוחות הביטחון ותפילות נוספות לקוממיות בארצנו ולבנין שלם".

ראש מועצת שומרון הודה לחטיבת שומרון, לחיילי צה"ל ולמנהלת קבר יוסף על הפעילות והסיוע בהבאת עשרות אלפים מדי שנה להתפלל בקבר ולממש את זכותו של עם ישראל על המקום.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אשריכם. כמה שזה חשוב. הגואל נקרא יסוד ועל קדושת היסוד תלויה כל הגאולה.  

    מאיר ש.

;