י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024

ליצמן מעלה הילוך ומשגר מכתב: "בשם מאות אלפי אזרחים"

לאחר ניצחונה של נציגת ישראל בתחרות השירה העולמית בליסבון, סגן השר יעקב ליצמן מעלה הילוך ומשגר הבוקר (שני) מכתב לשרים: "הובא לידיעת הציבור תכנון של אירוע זמר בינלאומי שככל הנראה ייערך בישראל בעוד כשנה, הקפידו שהדבר לא יפגע בקדושת השבת"

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90לאחר ניצחונה של נציגת ישראל בתחרות השירה העולמית בליסבון, סגן השר יעקב ליצמן מעלה הילוך ומשגר הבוקר (שני) מכתב לשרים מירי רגב, יריב לוין ואיוב קרא.

במכתב כותב סגן השר "בימים האחרונים הובא לידיעת הציבור תכנון של אירוע זמר בינלאומי (אורוויזיון) שככל הנראה ייערך בישראל בעוד כשנה (במהלך חודש אייר, מאי 2019) ויש שמציעים לקיימו בעיר ירושלים".

לכן כותב סגן השר, "בשם מאות אלפי אזרחים, יהודים מכל האוכלוסיות והמגזרים, אשר שמירת יום השבת קרובה לליבם, אני פונה אליכם, כבר בשלב מוקדם זה, טרם נקבעו ההפקה וכל שאר פרטי האירוע המתוכנן, להקפיד שהדבר לא ייפגע בקדושת השבת ולפעול בכל דרך למניעת חילול שבת חלילה וחס, כפי שמחייב החוק והסטטוס קוו".

סגן השר הוסיף וכתב, "בכל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום השבת בקדושתו ובמנוחתו. שבת קודש הוא יום המנוחה הלאומי והיא אות בין עם ישראל והקב״ה".

מכתבו של ליצמן

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים, עם פרסום תאריך האירוע הענק, הביעו במפלגות החרדיות חשש מחילול שבת המוני.

התחרות צפויה להתקיים בירושלים בירת ישראל, כאשר האירוע המרכזי (אירוע הגמר) צפוי על פי התוכנית להתקיים במוצאי השבת כ' באייר תשע"ט (25/5/19). מה שמעלה את החשש שההכנות לאירוע יחלו בעיצומה של השבת.

ע"פ ההערכה, האירוע יתקיים באיצטדיון 'הארנה' בירושלים בעלות של כ-100 מליון שקל שיבואו מתקציב המדינה ומתקציב שידורי התאגיד. בתחרות צפויים ליטול חלק עשרות מדינות מהעולם שתשגרנה משלחות עם אמנים אשר ייצגו אותן בניסיון לקטוף את הניצחון מידיה של ישראל ולקיים את התחרות בבירתן בשנה שלאחריה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן פנה כבר אתמול (ראשון) לשרת התרבות מירי רגב, אשר היא אחת הממונות על הטקס, "אני מבקש ממך כעת שמתחילים לשבת על התוכניות קחי בחשבון את שמירת השבת", ביקש ליצמן מהשרה.

'בחדרי חרדים' פנה לשרה רגב בדבר פנייתו של ליצמן ובאשר לסיכויים שקדושת השבת תירמס חלילה עם ההכנות לאירוע הגמר הגדול: "לא יהיה חילול שבת. חד וחלק", הבהירה השרה בביטחון מוחלט.

זאת בעוד, על פי התוכנית המקורית האירוע יחל בשעה 22:00 כשהשבת תצא בירושלים בשעה 20:18.

בנוסף לכך, אחד המוזיקאים הבכירים בישראל אשר שימש כשופט מטעם ישראל בתחרות הנוכחית, צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "איזה קשקשנית מירי רגב. אין אירויזיון בלי חילול שבת. בשישי בלילה יש חזרה גנרלית משודרת שבה מצביעים השופטים בכל אירופה. השידור הזה הוא גם הגיבוי לתקלה אפשרית. יהיה מעניין חחחחח".

נציין, כי התחרות תיערך בשנה הבאה בישראל זו הפעם הרביעית, וזאת על פי תקנון התחרות - המדינה שזוכה בתחרות, מארחת בשנה שלאחריה את התחרות בבירתה.
יעקב ליצמן חילול שבת מירי רגב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד