1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

השגרירה הגנה על ישראל מפני תוקפיה

שגרירת ארה"ב באו"ם ידועה באהדתה הרבה לישראל, גם אתמול במהלך דיון במליאת האו"ם בנושא ההרוגים בעזה, היא התייצבה לימין ישראל וגינתה את חמאס ואת מדינות העולם התוקפות ומאשימות את ישראל במקום את חמאס וגם; הזימה את הטענות לפיהן, יש קשר בין המהומות שפרצו להעברת השגרירות לירושלים
יענקי פרבר, ב' סיון תשע"ח 16/05/2018 08:53

pixabai הכניסה לבנין האו''ם. צילום: pixabay"מי שטוען שהאלימות בגבול עזה קשורה למיקום השגרירות האמריקאית, טועה ובגדול", כך אומרת ניקי היילי, שגרירת ארה"ב באו"ם.

שגרירת ארה"ב יצאה להגנת ישראל בכל העוצמה במהלך דיון חירום אתמול באו"ם על מצב ההרוגים בגבול בעזה.

השגרירה ניקי היילי הופיעה בפני מועצת הביטחון של האו"ם וירתה בחזרה לכל עבר ובמיוחד לעבר אמצעי התקשורת המרכזיים שהיו במליאת האו"ם ונגד המדינות שתוקפות את ישראל.

במהלך היומיים האחרונים ישראל הותקפה על ידי התקשורת העולמית, וכונתה בחלק מהם "מדינת טרור שרוצחת פלסטינים תמימים".

היילי אמרה כי רבים מהם קישרו בצורה מזוייפת את המהומות המתמשכות בעזה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים, כאשר למעשה מדובר בשני אירועים שאינם קשורים לחלוטין.

היילי אמרה, כי השחקנים שמאחורי "המחאות" בעזה. הם האיראנים, היא פירטה את המימון הניתן על ידי איראן לטרור בעזה, והבהירה את המניעים האמיתיים של המהומות בעזה שרק רוצים להשמיד את ישראל.

"האלימות באה מאלה שדוחים את קיומה של מדינת ישראל בכל מקום", אמרה היילי. "למיקום השגרירות אין כל השפעה על הגבולות הספציפיים של הריבונות הישראלית בירושלים, זה לא מערער את הסיכויים לשלום בשום אופן".

היילי הטילה את האשמה על האלימות סמוך לגדר בעזה על חמאס, ואמרה שהם "מחבלים בגיבוי איראני".

היילי תקפה את האו"ם שמתעלם מפשעיה של איראן במזרח התיכון כשאמרה "זו אלימות שאמורה גם היא לתפוס את תשומת לבנו".

היילי אמרה כי תגובת ישראל למפגינים הייתה מאופקת, והוסיפה כי "שום מדינה בחדר הזה לא תפעל באיפוק רב יותר מאשר לישראל במצבים דומים".

בנוסף ארה"ב הטילה וטו על הצעה של כוויית שקראה לפתוח בחקירה עצמאית של האו"ם כדי לחקור את מותם של המחבלים על הגדר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.