1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

ערב שבועות: האסירים היהודים התבשרו שיקבלו תפילין

ערב חג מתן תורה, התבשרו האסירים היהודיים בבית הכלא המרכזי של ברלין, בירת גרמניה, שמעתה ואילך, יוכלו להניח תפילין בימות החול במעגל השנה, באמצעות זוג תפילין שהוצב במיוחד בעמדה קבועה
יענקי פרבר, ג' סיון תשע"ח 17/05/2018 10:42

כעכככערב חג השבועות, חג מתן תורה, התבשרו האסירים היהודיים בבית הכלא המרכזי של ברלין, בירת גרמניה, שמעתה ואילך, יוכלו להניח תפילין בימות החול במעגל השנה, באמצעות זוג תפילין שהובא במיוחד.

התפילין המהודרות הונחו בעמדה קבועה בבית הכלא והאסירים יוכלו להשתמש בהם בשעות היום.

את זוג התפילין העביר לבית הסוהר לא פחות ולא יותר מאשר שר המשפטים בברלין מר דירק בערענט.

הצבת זוג תפילין בבית הכלא דורשת אישור מיוחד והוא התקבל היישר מהשר, בתום מפגש מיוחד עם רבה של ברלין, הגאון הרב יהודה טייכטל.

במהלך המפגש הסביר הרב טייכטל לשר המשפטים על החשיבות המיוחדת של תפילין ועל כך שאין ספור יהודים בכל רחבי העולם, לאורך שרשרת הדורות, מניחים אותם על היד והראש בשעת תפילת שחרית, מידי יום.

לצד התפילין, הועברו לאסירים גם ספרים יהודיים שונים, גם הם לאחר פעילות מאומצת של רב הקהילה והרב שמואל סגל, שליח חב"ד הפועל רבות עם האסירים היהודיים.

"לאורך השנים נאסר על אסירים יהודיים להכניס חפצי יהדות ובכל פעם מחדש היה צריך להפעיל שתדלנות רבה", מספר הרב טייכטל, "האישור להצבת זוג תפילין קבוע בבית הכלא מהווה בשורה גדולה עבור היהודיים שנאלצו, למרבה הצער, למצוא את עצמם מאחורי הסורגים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תתביישו  


  2. גאווה ליהודים  

    יוני

;