1. עמוד הבית
 2. מחשבים ואינטרנט
 3. טכנולוגיה

זה התושב שקיבל את הדרכון הביומטרי ה-2 מיליון

השר דרעי העניק היום לתושב בית שאן את הדרכון הביומטרי ה-2 מיליון בלשכתו • דרעי: "היו התנגדויות חזקות מאוד למעבר לביומטרי. האמנתי שהוא טוב ויקנה ביטחון רב לאזרחים"
ארי קלמן, ט' סיון תשע"ח 23/05/2018 20:41

השר דרעי ובעל הדרכון השר דרעי ובעל הדרכוןשנה אחרי שחוק הביומטרי נכנס לתוקף, שר הפנים אריה דרעי העניק היום (רביעי) בלשכתו בירושלים את הדרכון הביומטרי ה-2 מיליון, לדניאל אברהם מבית שאן.

תקופת המבחן של התיעוד הביומטרי החלה ב-30.6.2013 והסתיימה לפני כשנה אז נכנס החוק לתוקף חוק המחייב את אזרחי ישראל להוציא רק דרכון ביומטרי.

במהלך התקופה בו החוק היה בשלבי חקיקה יצאו חלק מחברי הכנסת נגד היוזמה ואזרחים רבים טענו כי הדבר עלול לגרום נזקים - וניסו לעצור את המהלך.

השר דרעי אמר בטקס כי "זהו אירוע מרגש כי לפני מספר שנים אף אחד לא האמין שנגיע לאירוע כזה שבו נציין ונחגוג את האדם השני מיליון שמקבל דרכון ביומטרי".

השר הוסיף ואמר: "היו התנגדויות חזקות מאוד למעבר לביומטרי, גופים, אזרחים ואף חברי כנסת שניסו בכל דרך לעצור את המהלך. זה לא היה קל אך הובלתי בכל הכוח את המהלך כי האמנתי שהוא טוב ויקנה ביטחון רב לאזרחים. הנפקת שני מיליון דרכונים ביומטריים היא ההוכחה שהמהפכה לשמירה על הזהות הצליחה".

במשרד הפנים עדכנו כי מאז נכנס חוק הביומטרי לתוקף הונפקו 1,669,073 תעודות זיהוי ביומטריות. במשרד אומרים כי "התיעוד הביומטרי נועד להבטיח שזהות האדם תהיה שלו בלבד ושאף אחד לא יוכל לזייף זהות של אדם אחר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. 2 מליון יותר מדי  (ל”ת)

  דני

  • מה שרבי אריה יאמר (ל”ת)


  • הכי טוב זה ביומטרי (ל”ת)


  • הכי טוב זה ביומטרי (ל”ת)


 2. שיחפשו אותי, לא עושה את השטות הזו  (ל”ת)

  שלמה

 3. בגלל זה ש"ס נופלת-דרעי אתה לא מבין רק אם תבטל את הביומטרי יצביעו לך  

  דרעי להתעורר

 4. למה דרעי עוד לא בבית כלא?  (ל”ת)


  • ביומטרי זה הטעות של העולם חבל (ל”ת)


 5. גם אני עברתי לביומטרי. מהלך חכם  (ל”ת)

  יוסי נתי

 6. כאילו יש לנו ברירה?  

  יעל

 7. ביומטרי  

  s