1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

ועדה חשאית תדון בחוק הגיוס לפני שתבוא לחקיקה בכנסת

דיווח הבוקר ב'ישראל היום' לפיו, וועדה חשאית מצומצמת תגבש ותנסח את חוק הגיוס • שלושה נציגים חרדים בוועדה • האם זה מה שיביא לשקט עד סוף הקדנציה?
ארי קלמן, י"ד סיון תשע"ח 28/05/2018 08:54

יונתן זינדל, פלאש 90 נתניהו וליברמן. אילוסטרציה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90האם המוקש העיקרי על שלמות הקואליציה בדרך לפתרון? בעיתון 'ישראל היום' מדווח הבוקר (שני), על פתרון שגובש בדרך לחקיקת חוק הגיוס.

על פי הדיווח של מיכאל טוכפלד, כבר בשבוע הקרוב תסיים הועדה המיוחדת את עבודתה בעניין חוק הגיוס ותגיש את המסקנות שלה לשר הביטחון שיעביר את הדו"ח לראש הממשלה.

ראש הממשלה יגבש את דעתו ומי שיפעלו על ניסוחו הם ועדה מצומצמת וחשאית, בה יטלו חלק השר יריב לוין מטעמו של נתניהו, השר אביגדור ליברמן וראשי המפלגות החרדיות דרעי, ליצמן וגפני יחד עם יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, אשר ידונו בהצעת החוק ויגבשו נוסח.

בסיום הדיונים יחזור הדוח עם הערות הועדה המצומצת למשרד הביטחון ויוגבש לכדי הצעת חוק ממשלתית, שתעלה בקרוב להצבעה בקריאה ראשונה במטרה לחוקק את החוק עד לסיום מושב הקיץ.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בנוסח שיגובש סוכם כי לא יופעלו סנקציות פליליות וכלל לא יגבשו מכסות אלא יעדים, שבמקרה ולא יעמדו בהם תופעלנה סנקציות כלכליות זעירות.

נציין כי חוק הגיוס מהווה כיום מוקש עיקרי לשלמות הקואליציה, והוא החוק הנפיץ כרגע שעלול להוביל את הממשלה לבחירות, אך במקרה וגיבוש הועדה תעבור בשלום, הממשלה תגובש מחדש ותחזיק מעמד עד לסיום הקדנציה או עד למשבר הבא.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מי יודע למה הכל בחשאיות?  

    א

  2. אשרי המאמין  (ל”ת)


;