1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הרבנים הראשיים במתקפה: "צריך לקבור את החוק" • דרעי: "מתנגד"

שעות לפני הגשת המלצות הגיור, נועדו הרבנים הראשיים עם רבני הציונות הדתית ואלה הביעו חזית אחידה נגד ההמלצות: לעצור את הרפרומה בגיור שעלולה לגרום להתבוללות" נתניהו קיבל לידיו את הדוח דרעי: "אדאג שלא יעלו אפילו לדיון"
ארי קלמןכ' סיון תשע"ח 03/06/2018 12:24

הרבנים הראשיים לישראל, יצחק יוסף, דוד לאו הפגישה הבוקרבעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים' ולקראת הגשת המלצות הגיור, ועדת ניסים לראש הממשלה, ברבנות הראשית התכנסו הבוקר (ראשון) לדיון דחוף יחד עם רבנים נוספים כדי להציג אחדות ולהתנגד לחוק.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בפתח הפגישה אמר הראשל"צ ונשיא בתי הדין הגר"י יוסף, "הכרה בגרים רפורמים וקונסרבטיבים זה פירצה חמורה מאוד. כל סעיפי החוק, כולם אחד אחד בעייתיים מאוד".

"לכן", הוסיף הראשל"צ, "אני מבקש וקורא לכל הרבנים בישראל מכל החוגים לחתום ולהצטרף למחאה הזו שהחוק הזה יקבר ולא יזכר שמו בישראל". לדבריו, "החוק הזה לא ראוי בכלל שיעלה".


הפגישה הבוקר. צילום: דוברות הרבנות הראשית

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו אמר בדבריו, "מתווה הגיור המדובר הינו פגיעה בכרם ישראל ובעם ישראל. זה אשליה של אנשים שכביכול אם יקבלו תעודה זה מה שיהפוך אותם לגרים". לדברי הגר"ד לאו, "זה פתח להתבוללות ולהביא את חורבן היהדות שמתקיים בעולם לארץ הקודש, הרבנות הראשית עושה מאמץ לאורך כל השנים שעניין הגיור יהיה אך ורק על פי ההלכה וללא שיקולים זרים. זה עניין של עם ישראל כולו שלא יכול להסכים אפילו לרגע אחד למציאות כזו".

במהלך הפגישה חתמו הרבנים על מכתב הקורא לראש המששלה "לדחות על סף" את הדוח.

במכתב נכתב בין הייתר, "אנו רבני ישראל, רואים בדאגה את הסכנה לאחדותו של העם היהודי כתוצאה מההצעות לרפורמה בגיור הכוללת בתוכן הפקעת הגיור מהרבנות הראשית והכרה בגיורים רפורמים וקונסרבטיבים".

"אנו, כרבני ישראל דורשים להכיר רק בגיור שנעשה על פי הוראות הרבנות הראשית לישראל ובסמכותה".

בנוסף פנו רבני ישראל ובראשם הרבנים הראשיים לראש הממשלה וכתבו לו: "אנו קוראים לראש הממשלה לדחות על הסף את דוח ועדת ניסים ולקדם באופן מידי חקיקה שיעצרו את נסיונות הבג"ץ בהכקה בגיורים פרטיים וגיורים רפורמיים".

מכתב נוסף נשלח גם לשרים וחבר הכנסת בו הם מתבקשים "לעשות ככל שביכולתם על מנת לעצור את הרפרומה בגיור שעלולה לגרום להתבוללות, להתפוררות ולפילוג בתוך העם היהודי, בדומה למה שמתרחש, לדאבון לב, בקהילות רפורמיות וקונסרבטיביות רבות בעולם".זמן קצר לאחר סיום הפגישה, קיבל ראש הממשלה נתניהו לידיו את הדוח וההמלצות שגיבש השר לשעבר משה ניסים בנושא הגיור.

נתניהו הגיב ואמר: "אנו ממשיכים לפעול כל העת למציאת פתרונות שיחזקו את האחדות בקרב העם היהודי בישראל ובתפוצות".

״אני מתנגד באופן חד משמעי להמלצות אלו ואדאג שלא יעלו אפילו לדיון". הבהיר יו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

השר הוסיף והבהיר כי "המוסמך היחידי על פי תקנות הממשלה להגיש הצעת חוק בנושא הגיור הוא שר הפנים, וברור לגמרי שלא אגיש הצעה זו".

"אני דורש לחזור מיידית להצעת החוק בנושא שהפצתי ואושרה בממשלה, שעיקרה - רק גיור ממלכתי של הרבנות הראשית יוכר בישראל. דרישה זו אעלה היום בישיבת ראשי המפלגות". דברי השר דרעי.

הפגישה הבוקר. צילום: דוברות הרבנות הראשיתהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;