תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ז אדר א' התשפ"ד
26.02.2024

פרסום ראשון: שליחו של דרעי שלף הצעה מפתיעה: נתמוך בראש עיר ליטאי, העיקר לא פרוש

פרסום ראשון: לאחר שש"ס הפסידה בבחירות האחרונות את ראשות העיר אלעד, שיגר יוסף חיים כלף שליחו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, הצעה מפתיעה לתנועת 'דגל התורה': "נתמוך בכל מועמד שלכם - העיקר שישראל פרוש לא יכהן עוד כראש העיר"

בוחשים: יוסף חיים כלף ויענקי קנייבסקי. צילום ארכיון: יעקב כהן
בוחשים: יוסף חיים כלף ויענקי קנייבסקי. צילום ארכיון: יעקב כהןפרסום ראשון: המרוץ לראשות העיר אלעד מתחמם. לאחר שש"ס הפסידה בבחירות האחרונות את ראשות העיר ונחלה כישלון צורב, המפלגה הספרדית שיגרה אתמול (ראשון) הצעה מפתיעה שהרימה גבות בקרב אנשי 'דגל התורה' בעיר.

ל'בחדרי חרדים', נודע כי איש השטח של יו"ר ש"ס, יוסף חיים כלף, חזר לזירה האלעדית אחר שניהל את מערכת הבחירות הקודמת והריץ את צוריאל קריספל. כלף נפגש אתמול עם גורמים מהמגזר החסידי בעיר ועם גורמים ליטאים המקורבים ליענקי קנייבסקי, נכדו ונאמן ביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

על פי המידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' ומתפרסם כאן לראשונה, כלף הפתיע את עמיתיו לשיחה עם הצעה חדשה: ש"ס תתמוך במועמד של 'דגל התורה', מועמד ליטאי - לא ספרדי. וזאת רק באם ישראל פרוש לא ייבחר שנית לתפקיד.

אחד הנוכחים בשיחה עם כלף מספר ל'בחדרי חרדים': "כלף הגיע אלינו והדליק את העסק שוב. הוא הציע לנו שש"ס תתמוך במועמד של 'דגל התורה', הצעה מפתיעה מאוד. ראש עיר ליטאי במחיר סוף עונה, בגרוש ורבע, בלי הרבה תיקים, העיקר ששרוליק פרוש לא ימשיך בראשות העיר".

על פי דברי הנוכח במפגש עם כלף אתמול, ההצעה של הנציג הש"סי הייתה שהמפלגה הספרדית תתמוך במועמד 'דגל התורה' אשכנזי ליטאי ולא במועמד ספרדי כדוגמת יוסי שטרית מביתר או משה כהן תושב אלעד המשמש כמנהל בקופת חולים מאוחדת, ששמם עלה בבורסת השמות.

השמות החמים שעלו על השולחן כאופציה למועמד ליטאי מוסכם על ש"ס: יצחק פינדרוס, מ"מ ראש העיר בירושלים, ומנחם שוורץ, נציג 'דגל' בעיריית פתח תקווה.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי כלף ובכירים נוספים עלו למעונו של הגר"י סילמן - אחראי המו"מ מטעם 'דגל' והניחו בפניו את ההצעה החדשה, על פיה, ש"ס תתמוך במועמד של 'דגל התורה' העיקר שישראל פרוש לא ימשיך לקדנציה נוספת, הצעה של'דגל התורה' יהיה קשה לוותר עליה.

כזכור, ל'דגל התורה' ול'שלומי אמונים' יש הסכם חתום על העיר אלעד, על פיו, בבחירות הקרובות – נציג 'דגל התורה' יתמודד לראשות העיר ויקבל את תמיכת השותפה החסידית. כעת ש"ס מנסה להציל את כבודה ולסגור 'דיל' עם הליטאים, גם במחיר כבד מאוד.
אלעד שס דרעי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד