ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024

סמוך לטקס 'הטפת דם ברית': ילדים יהודים שחולצו מכפרים ערביים התקבלו אצל הראשון לציון

ילדים יהודיים שחולצו מכפרים ערביים הגיעו בשבוע האחרון עם אמותיהם להתברך בלשכתו של הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א, לפני קיום טקס הטפת דם ברית • לאחר טקס הטפת דם הברית העתירו האימהות והילדים בקבר רחל על עצמם ועל נשים יהודיות המצפות עדיין לגאולתן

הילדים מתקבלים אצל מרן הראשל"צ. באדיבות יד לאחים
הילדים מתקבלים אצל מרן הראשל"צ. באדיבות יד לאחיםבטקס מרגש ורב רושם נערך בשבוע האחרון טקס הטפת דם ברית לילדים יהודיים שחולצו לאחרונה עם אמותיהם מכפר ערביים על ידי פעילי יד לאחים.

קודם לטקס המרגש ביקרו הילדים במעונו של הראשון לציון הגאון הגדול מרן הרב יצחק יוסף שליט"א. הראשל"צ קיבלם במאור פנים והתפעל לראות את היקף ידיעותיהם של הילדים בחומש בראשית. הוא גם נשא דברים בפני האימהות היהודיות וילדיהן, בהם עודד אותם להמשיך את שרשרת הדורות היהודית. "אתם צריכים להיות גאים בכך שזכיתם להשתייך לעם היהודי, ושאתם עומדים לקיים את מצוות הטפת דם הברית. אל תיראו ותמשיכו להתחזק בתורה וביראת שמיים".

ילדי הניצולים אצל הרב יצחק יוסף

לאחר ששמע נתונים מראשי יד לאחים על היקף פעילות ההצלה הנרחבת - בדגש על פרויקט החונכות שבמסגרתו כל ילד שמחולץ מכפר ערבי, זוכה לליווי והדרכה אישית של חונך צמוד, קרא הרב "יד לאחים זה בורא נפשות רבות. אתם עושים נפשות רבות ליהדות". הוא גם בירך את יו"ר יד לאחים הרב ישראל ליפשיץ, שיזכה להרבות בפעילות הענפה, כמיטב המסורת המפוארת של הארגון, מאז הוקם על ידי אביו, הגאון הרב שלום דב ליפשיץ זצ"ל.

לקראת סיום הביקור הביעו האימהות את רצונן להתברך מפי הרב שבניהן יגדלו להיות יהודים כשרים ויראי שמיים, וזכו להתברך על ידו. בסיום הביקור, חילק מרן מיני מתיקה לכל הילדים, תוך שהוא מברך כל אחד מהילדים באופן אישי.

משם המשיכו האימהות וילדיהן למעמד הטפת דם המילה - שנדרשת לפי ההלכה גם למי שעבר 'ברית מוסלמית' –אותה ערך המוהל הרב שמעון דרור הי"ו, כשעל האירוע כולו מנצח הרב משה כהן, מחשובי הפעילים ביד לאחים.

מיד לאחר מכן העניקו פעילי יד לאחים לכל אחד מהילדים, מתנה אישית מהודרת ולאחר שירת "סימן טוב ומזל טוב" שלוותה בריקוד משותף של פעילי יד לאחים עם הילדים, התיישבו הנוכחים לסעודת מצווה שנערכה במקום. משם המשיכו האימהות וילדיהן לקבר רחל ונשאו תפילה שיזכו לחיים טובים ומאושרים בחיק העם היהודי. רגע מרגש במיוחד היה כאשר הן העתירו בתפילה על שאר האימהות והילדים היהודיים הנתונים עדיין בצרה ובשביה ומצפים לגאולתם.

אחד מהילדים מקבל ברכה ודברי מתיקה ממרן הראשל"צ. באדיבות יד לאחיםיד לאחים כפר ערבי הראשון לציון הטפת דם ברית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד