1. עמוד הבית
 2. תיירות
 3. חדשות תיירות

חיות הקודש: האתר החל לשמור את השבת

ועדת הרבנים למען קדושת השבת חושפת, כי גן החיות "חי כיף" בראשל"צ החל לשמור שבת וניתן לבקר בו • לגבי גן החיות התנכ"י, מתנהלים מגעים רציניים ובינתיים "טרם אושר לבקר בו"
ארי קלמן, כ"ה סיון תשע"ח 08/06/2018 12:45

יונתן זינדל, פלאש 90 אילוסטרציה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90בשורה משמחת לשוחרי התיירות; במכתב המתפרסם הבוקר (שישי) מטעם ועדת הרבנים למען שמירת השבת, הם חושפים כי מתנהלים מגעים מול הנהלת גן החיות המיתולוגי - התנ"כי בירושלים, כדי שתחל לסגור את שעריה בשבתות וחגים.

מדובר בבשורה, מאחר ובסיעות החרדיות בעיר פועלים מזה תקופה ארוכה מול הנהלת גן החיות ועיריית ירושלים, בניסיון לשמור על קדושת השבת בגן הפופולרי, אך עד הלום נראה היה כי המגעים נכשלו והנהלת הגן סירבה לשמור על השבת.

אלא שכעת, בהודעה שפרסמה וועדת הרבנים לענייני השבת - היא מעדכנת את הציבור על סיכום עם גן החיות "חי כיף" בראשון לציון וכתבו לציבור, כי ניתן ליהנות משירותיו לאחר שהתחייב לשמור על השבת כהלכתה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מי שפעלו וממשיכים לפעול בעניין הם חבר מועצת העיר ירושלים יוחנן וויצמן ויו"ר הוועדה למען קדושת השבת הרב יצחק גולדקנופף.

על פי המידע אשר הגיע ל'בחדרי חרדים', אנשי הוועדה ניהלו מגעים אינטנסיביים במהלך השנה החולפת ובעקבות פעילות מול הנהלת ה'חי כיף' בראשון לציון, הגיעו להסכמות לפיהן, האתר לא יחלל שבת, ובכך יצא האתר מרשימת האתרים המחללים את השבת ומעתה יוכל ציבור שומרי התורה לתמוך ולעודד את בעלי המקום בבואם לחזות בפלאי הבריאה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עם לא תלין שכר פעולתך גם המנהלים צריכים לשמור את התורה  (ל”ת)


 2. ב"ה! עלינו להמשיך למנוע חילולי שבת ומצדי גאווה.  (ל”ת)

  לוי

  • אין לך סיכוי אם לא תלבש תכלת בציצית כפי שפסק הרב מדן שליט"א (ל”ת)

   שבת שלום

 3. המילים "חיות הקודש" צריכות להימחק מכאן!  

  יוסף

 4. aaaa  

  aaaaaa

;