1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

"איך נוכל לשתוק": מלחמת המקובלים כנגד הבילויים במחנה יהודה

לא רק חסידות גור: מקובלי ירושלים יוצאים בחוד ובחנית כנגד הבילויים בשוק ויקיימו תפילה אצל גדול המקובלים רבי מרדכי שרעבי להעביר את רוע הבילויים מהשוק. "מידי ערב מאות ריקים ופוחזים ממלאים את רחובות השוק ושותים ומשתכרים והפריצות מחרידה"
משה ויסברג, כ"ח סיון תשע"ח 11/06/2018 14:33

מחנה יהודה (1) שוק מחנה יהודה בירושליםהמאבק של סגן השר יעקב ליצמן וחסידות גור כנגד מתחם הבילויים הפרוץ בשוק 'מחנה יהודה' בירושלים, שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', עולה שלב ומקבל חיזוק ממקובלי ירושלים.

במודעות שנתלו היום (שני) בירושלים מתוכננת בשעה 18:00 אחר הצהריים עצרת ענק בהר המנוחות על יד ציונו של המקובל רבי מרדכי שרעבי זיע"א.

"לצערינו מידי ערב מאות ריקים ופוחזים ממלאים את רחובות השוק ושותים ומשתכרים והפריצות מחרידה, איך נוכל לשתוק?" נכתב.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בעצרת התפילה והזעקה צפויים להשתתף בין היתר: המקובל רבי דוד בצרי, המקובל רבי בניהו שמואלי ראש ישיבת נהר שלום שישיבתו ממוקמת סמוך לשוק והמקובל רבי יעקב עדס.המקובל רבי בניהו שמואל והרב דוד בצרי
המקובל רבי בניהו שמואל והרב דוד בצרי


ראש ישיבת נהר שלום הרב בניהו שמואלי אף יצא מגדרו ובראיון לרונן כץ ב'קול ברמה' אמר: "אני שמח שאחרי שנים שאני זועק סגן השר ליצמן נרתם לעניין. גם אם אני מגיע לישיבה בשעה 3 בלילה, כל אזור שוק מחנה יהודה גדוש בנערים שעושים רעש ומפריעים לשכנים, זה לא יתכן" זעק הרב.

"הערב נקיים מעמד תפילה מיוחד שכל אותם נערים שמכלים שם לילות ישובו בתשובה שלמה. התושבים החילונים צריכים להבין שמדובר במניעת עוגמת נפש לתושבים שסובלים מהרעש ותו לא".

הרב בניהו סיפר כי פנה לראש העיר ניר ברקת. "קיימנו פגישות עם אופיר לנג מהמנהלת ונציגי התושבים, כל תושבי האזור חרדים וחילונים רוצים לשים סוף לתופעה הזאת", אמר הרב.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פוחזים ורקים...?!?!...  

  אגרוייס (בבא) מציאה

  • אם המקובלים אמרו שהם פוחזים וריקים זה אמת 

   tzukth

 2. וכי בגלל עצרת התפילה הם יפסיקו לבא? מה הקשר?  (ל”ת)


 3. אני גר בצפון הלוואי וזה יהיה צורת הבילוי של ליל שישי כאן  (ל”ת)


 4. עניין אחר לגמרי  

  יענקי

 5. חילול שבת וגור  


  • מה יש לדבר- הרבנים המתנגדים - הליטוואקס זה לא מפריע להם 

   צחי

 6. ורבי מרדכי ידע את כל אשר נעשה  (ל”ת)

  דוד

 7. וואלה כן  (ל”ת)

  נועה

 8. צודקים המקובלים רק חבל שגור גם בעסק  

  לוי

 9. למה נגד? תנו לנבואה להתקיים, נערים פני זקנים ילבינו.. הגפן תתן פריה והיין .. ביוקר.. יעלה לכם ביוקר.. ענין של זמן.  (ל”ת)

  מאיר ש.

 10. יש לי הקלטות קשות נגד ראש העיר  

  תלמיד קרוב לרב בניהו