1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

בקרוב גם בכשרים: החברה תודיע על סיום עסקה

על פי הצעת חוק חדשה המקודמת בכנסת בימים אלו, חברות הסלולר ישלחו הודעה קולית על מועד סיום עסקה, גם לטלפונים שחסומים למסרונים
אלי שלזינגר, כ"ח סיון תשע"ח 11/06/2018 22:19

חרדי משוחח בסלולאר. צילום: Zack Wajsgras, פלאש 90 צילום אילוסטרציה: Zack Wajsgras, פלאש 90ועדת הכלכלה אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ מיכאל מלכיאלי, לתקן את חוק הגנת הצרכן ולחייב את חברות הסלולר, בעסקה לתקופה קצובה, להודיע לצרכנים על מועד סיום העסקה גם באמצעות הודעה קולית במידה ומדובר בטלפון כשר שחסום לקבלת הודעות אסמס, 21 יום לפי סיום העסקה.

ההצעה משלימה למעשה את התיקון לחוק הגנת הצרכן שאישרה הוועדה לפני כשנתיים, במסגרתו חויבו בעלי עסקים לשלוח לצרכן מסרון 21 יום לפני סיום המועד של עסקה לתקופה קצובה – כך שגם מי שהסלולרי שברשותם חסום לקבלת מסרונים יוכלו לקבל הודעה דומה.

יו"ר הוועדה איתן כבל אמר כי מדובר אולי בעניין פעוט לחברות הגדולות, אבל זה צעד שיש משמעות רבה ללקוחות. כמו כן ביקש כבל לבחון אם ניתן להחיל את ההצעה גם על חברות התקשורת האחרות וספקיות האינטרנט.

ההצעה נועדה רק במקרים בהם הטלפונים של הצרכנים חסומים לקבל מסרונים, כמו טלפונים כשרים, ותחייב רק את חברות הסלולר לבצע זאת, שכן חברות הסלולר מקצות את המספרים הכשרים ויודעות בדיוק מי חסום למסרונים ומי לא.

"חברות הסלולר מוכרות חבילות במחירים נמוכים ל-18 חודשים בד"כ, ולאחר מכן המחיר קופץ. לרוב הצרכנים לא שמים לב להודעה בחשבונית, ומי שלא מקבל מסרון - מגלה את זה רק אחרי שהמחיר עלה" אמר מלכיאלי. "לכן מוצע לחייב את חברות הסלולר, שיודעים להגיע אלינו כשהם רוצים, לשלוח גם הודעות למי שלא מקבל את המסרון לפני סיום העסקה".

סמנכ"ל המועצה לצרכנות, ערן וולף, והכלכלן גיל ברגפרוינד, ביקשו לבחון להחיל את ההצעה על חברות נוספות המתקשרות עם הלקוחות בעסקאות לתקופות קצובות. נציגת משרד המשפטים הסבירה כי הנושא עלה בישיבות הקודמות והרעיון שעמד מאחורי ההחלטה, להחיל את ההצעה רק על חברות הסלולר, הוא שחברות הסלולר הן המקצות את המספרים הכשרים, החסומים לקבלת מסרונים, והן תדענה לייעד את ההודעות הקוליות רק למספרים הללו - דבר שהחברות האחרות לא תעדנה לעשות. דברים דומים אמר נציג משרד התקשורת, ואיל ג'יג'יני, שהוסיף כי יהיו לכך השלכות מבחינת עלויות על החברות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.